Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 20 z 21

Wtek: Pomiarowy ukad do wasnych audio projektw

Zakaz pisania
    Doczy
    07.09.2010

Pomiarowy ukad do wasnych audio projektw

Ta informacja jest podstaw aby pozna rne audio tranzystory
    i jedynie dziki temu mona samemu projektowa co si chce i
    nawet na poziomie profesjonalnym. Dla elektronikw to wszystko
    jest zabaw, a pocztkujcy maj moliwo stawia pierwsze
    samodzielne kroki i to nie na lepo.
    Zaczone obrazki Zaczone obrazki

Kolejny bezsensowny post ''nowego''. Mozesz napisac o co ci chodzi?

Znawca Awatar scythe1123
    Doczy
    21.08.2009
    nie wiem czy on chce nam co przekaza czy mwi co do siebie...
    Xonar DX => Denon PMA-860 DCD-635 TU 235 RD => Usher 8935A + T-9930
    GDN 13/40/2+GDWK 10/80/7

Uytkownik
    Doczy
    20.09.2009
    Nie na temat...
    moe pijany jest

Zakaz pisania
    Doczy
    07.09.2010
    Autor wtku

Re:raven1985

Fajnie piszecie to co stanowi wasz podstaw profesji audio techniki to chcecie wyrzuci do miecia, widocznie tam gdzie kucharek sze tam nie ma co je. Tak ta moja szczero wyglda, jeli nie jestem elektronikiem.

Tylko po co recznie punkt po punkcje badac charakterystyki tranzystorow skoro producent podaje je w notach katalogowych, dodatkowo robi selekcje pod wzgledem wzmocnienia. A my uzywajac tranzystorow w ukladzie badamy zmieksztalcenia calego wzmacniacza a one wlasnie zaleza od liniowosci tranzystora.

Znawca Awatar scythe1123
    Doczy
    21.08.2009
    marek157, moge to przedstawi w inny sposb bo to co naskrobae ostatnich tematach nie trzyma si kupy! I taki z tyka wzite zagadnienia
    GDN 13/40/2+GDWK 10/80/7

Zakaz pisania
    Doczy
    07.09.2010
    Autor wtku

Re:scythe1123

Audio tranzystory s podobne i jednego typu nawet bardzo i wystarczy je raz pomierzy, chocia rni si dynamik i tylko dlatego do dobrej rzeczy naley je sobie wyselekcjonowa. Nie rozumiem krytyki dokadnej pracy i w ten krytyczny sposb mylc rzeczywicie nie naley si wysila a tylko kupi sobie gotow rzecz.

Znawca Awatar pegelmesser
    Doczy
    03.09.2008
    Posty marek157 wygladaja jak teksty wyciagniete z translatora google przetumaczone z angielskeigo na nasz...
    sowo "wegetarianin" pochodzi z jednego z narzeczy indiaskich i oznacza "za gupi, by polowa"
    http://www.avaxhome.ws/ebooks/engeneering_technology

Znawca Awatar scythe1123
    Doczy
    21.08.2009
    marek157, wybacz ale chyba na ze forum trafie

To jest forum domowej dubaniny, a nie fachowcw w elektronice.

Musisz pisa bardziej przystpnym jzykiem.
    Jeeli chcesz si z nami podzieli wiedz to bardzo chtnie ale po kolei a nie wyskakujesz tu z nie wiadomo skd i z czym.
    GDN 13/40/2+GDWK 10/80/7

Zakaz pisania
    Doczy
    07.09.2010
    Autor wtku

Odpowied

Czy to nie proste i tylko pomierzy tranzystory i prostymi wzorami z uamka liczy sobie samemu schemat, jaki si chce. Duo podaem swoich wiadomoci i to normalne jeli kto nie wszystko zrozumie to jest od tego forum lub pytanie do znajomego elektronika. Te proste audio wiadomoci kady elektronik widzi klarownie bez problemu i nie tylko elektronik, bo nie ma prostszej dziedziny elektroniki od audio elektroniki. Proponuje moje schematy poniewa inne maj w klasie A stopnie przecione maym obcieniem i kompensowane znieksztacenia doborem maego prdu kolektora w punkcie pracy a to nigdy daje najwysz jako i podobnie robili w sterowaniu si lamp elektronowych-oglnie mistrze trudnych schematw i nie najlepszych.

Znawca Awatar pegelmesser
    Doczy
    03.09.2008
    Normalnie komedia

"Kady moe, prawda, krytykowa, a mam wraenie, e dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba si. Tak wic z punktu, majc na uwadze, e ewentualna krytyka moe by, tak musimy zrobi, eby tej krytyki nie byo, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktw, ktre stworzymy."

Jakbym oglada Rejs
    sowo "wegetarianin" pochodzi z jednego z narzeczy indiaskich i oznacza "za gupi, by polowa"
    http://www.avaxhome.ws/ebooks/engeneering_technology

A wedug mnie opis jest dobry, wystarczy mie nawet podstawy elektroniki i ju wszystko zaczyna stawa si coraz bardziej przejrzyste. Audio elektronika to elektronika analogowa wiec cakiem zjadliwa.
    http://piglet-11.blogspot.com/ - Mj blog powicony elektronice
    Accuphase klon P7100 - 95%
    3 drogi ala Tidal Contriva 75%

Cytat Zamieszczone przez piglet11
    A wedug mnie opis jest dobry, wystarczy mie nawet podstawy elektroniki i ju wszystko zaczyna stawa si coraz bardziej przejrzyste. Audio elektronika to elektronika analogowa wiec cakiem zjadliwa.
    Wystarczy mie podstawy elektroniki eby zorientowa si e to jaki bekot jest.

Uytkownik
    Doczy
    20.09.2009
    Cytat Zamieszczone przez raven1985
    Cytat Zamieszczone przez piglet11
    Wystarczy mie podstawy elektroniki eby zorientowa si e to jaki bekot jest.
    Wystarczy zna zasady jzyka polskiego i wysawiania si, eby zorientowa si e to jaki bekot jest :mrgreen:

Jak ju kto wspomnia to gadanie brzmi to jak z translatora kiepskiego.

Znawca Awatar mbar
    Doczy
    06.10.2009

Re: Odpowied

:shock: :shock: :shock: :shock:

Cytat Zamieszczone przez marek157
    poniewa inne maj w klasie A stopnie przecione maym obcieniem
    :shock: :shock: :shock: :shock:

Uytkownik
    Doczy
    22.10.2007
    tylko pomierzy tranzystory i prostymi wzorami z uamka liczy sobie samemu schemat, jaki si chce
    moe le to rozumiem, ale wynika z tego e jeeli upali si jaki tran, trzeba liczy bynajmniej jaki blok wzmacniacza na nowo wic troche poraka jak dla mnie :shock:

Moderator Awatar Yoshi_80
    Doczy
    24.06.2004
    Takie metody moe byy dobre w czasch gdy rozrzut wartoci elementw by jak std do moskwy.
    Tam gdzie koczy si wiedza zaczyna si wiara

Audio tranzystory s podobne i jednego typu nawet bardzo i wystarczy je raz pomierzy, chocia rni si dynamik i tylko dlatego do dobrej rzeczy naley je sobie wyselekcjonowa.
    I mam uwierzyc ze tym ukladem zmierzyles dynamike tarnzystorow? Pierwsze slysze zeby tranzsytory mialy dynamike???????????????????????

Mozesz to wyjsnic?

Tranzystory do celow audio to sa albo niskosygnalowe niskoszumne albo tranzystory mocy. W twoim ukladzie jedynymi tranzystorami ktore mozna nazwac audio to sa tranzystory mocy, ale co ma do tego dynamika to nie mam pojecia.

Wlasnie mi sie zal kolegi zrobilo bo sumie robi w elektronice audio to co i my, choc jego rozwiazania konstrukcyjne sa nie z tej epoki.

W sumie to sporo ludzi szuka wynalazkow dlatego proponuje zeby kolega marek157 zamiescil jeszcze raz sam schemat wzmacniacza i wspolnie omowimy jego dzialanie. A jesli sie wyda sensowny to zaczniemy go wykonywac i testowac. Na razie schemat jest nieczytelny, po powiekszeniu nie widac dokladnie wartosci elementow nie maja one numeracji wiec nie mozemy pytac o ich przeznaczenie. Prawdopodobnie kolega slabo sobie radzi z dzisiejsza technika wiec mozemy pomoc i przerysujemy schemat do np protela gdzie bedzie czytelniejszy i bedzie mozna zaprojektowac plytke.

I prosze juz o zakonczenie smiechow bo to do niczego nie doprowadzi.

Moderator Awatar Yoshi_80
    Doczy
    24.06.2004
    Kolega boski, czytajac jego wpisy z tematu ktry trafi go kosza mao nie padem ze miechu, prawdziwy kaznodzieja ! :twisted: :twisted: :mrgreen:
    Tam gdzie koczy si wiedza zaczyna si wiara

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •