Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"ograniczenie ladunku rozladowania kondensatora" b

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    "ograniczenie ladunku rozladowania kondensatora" b

    Witam.

    Mam do napisania referat, ale jak sie okazalo nie umiem nic znalezc na ten temat w necie, temat to "ograniczenie ladunku rozladowania kondensatora", na przedmiot gdzie zajmujemy sie bhp i takimi sprawami.

    Ma ktos jakies zrodla skad moge sie czegos dowiedziec na ten temat? wydaje sie prosty ale jednak jakies info by sie przydalo...

    P.s
    tak, na jutro ;/

    #2
    Chodzi o prąd upływu kondensatora?
    Wynika on z rezystancji dielektryka. Prąd upływu zależy też od tego w jakich warunkach był używany kondensator: czy był przeciążany prądem większym od zmanionowego, pracował impulsowo... Co konkretnie chcesz wiedzieć?

    Skomentuj


      #3
      luke666, a zebym to ja wiedzal :/ mam tylko temat. Podejrzewam ze chodzi o jakies zabezpieczenie zeby zaduzy prad nie poplynal ale co wiecej? :/ (o ile cos takiego jest gdzies stosowane) Prawdopodobnie nic nie napisze, a jutro pogadam z nauczycielka i dowiem sie cos wiecej, tak sie sklada ze nie mialem kiedy sie cos dowiedziec bo przerwa swiateczna byla a przed nie szukałem nic, liczylem na to ze google mi cos da odrazu :roll: moj blad.

      Skomentuj


        #4
        Mnie się wydaje, że temat, jak na przedmiot związany z BHP, to chodzi raczej o stosowanie i obliczanie rezystorów rozładowujących kondensatory w filtrach urządzeń elektrycznych.
        W sytuacji, gdy odłączamy urządzenie z gniazda sieciowego i dotknięciu do bolców wtyczki sieciowej, może nas porazić ładunek zgromadzony w kondensatorze.

        Skomentuj


          #5
          KAPRINT słuszna uwaga
          Typowe kondensatory w elektronarzędziach (które poprawiają cos fi i eliminują część zakłóceń oddawanych do sieci) 470nF pracujące przy napięciu sieciowym 230V mają na stałe bocznik z rezystora 0,5-1 Mohm. W przypadku rezystora 1Mohm stała czasowa wynosi ok 0,5s, a kondensator powinien się rozładować w pełni po 3s nawet po naładowaniu do napięcia szczytowego sieci. W zasadzie po 1s można go dotknąć i w warunkach normalnych (suche ręce) nic nie powinno się poczuć.

          Skomentuj


            #6
            A moze chodzi o ograniczenie pradu w przypadku zwarcia okladzin naladowanego kondensatora o duzej pojemnosci? Moga wtedy upalic sie wewnetrzne styki doprowadzajace. Dlatego specjalne kondensatory maja specjalna konstrukcje (do przetwornic do lamp blyskowych) wytrzymujace duuuzy prad.

            Skomentuj


              #7
              pegelmesser, no o tym myslalem ale ledwie co znalazlem w internecie (praktycznie nic o zabezpieczeniach jakichs), ale jutro powiem jak to wyglada i conajwyzej wezme inny temat. /jesli zrobie prace na ten temat to zamieszcze potem/

              Skomentuj


                #8
                Ogolnie ladunek rozladowania kondenstaora jest rowny ladunkowi samego konndensatora (naładowanego) i nie da sie go zmniejszyc poza tym ze mozna go naładowac do nizszego napiecia albo wcale nie podlaczac :mrgreen:

                Skomentuj


                  #9
                  inny temat wybieram, nauczycielka tez mi nic nie powiedziala, w ksiazkach tez nic nie znalazlem niektorych. :roll:

                  Skomentuj


                    #10
                    Hehe, nikt opracowania na talerzu Ci nie poda.

                    Skomentuj


                      #11
                      Zamieszczone przez luke666
                      Hehe, nikt opracowania na talerzu Ci nie poda.
                      tego to nie wiadomo.

                      Skomentuj


                        #12
                        luke666, ale co ja mam opracowac jak ja zadnych informacji na ten temat nie znajduje... nawet nie wiem o czym mam pisac tak naprawde.

                        Skomentuj

                        Czaruję...
                        X