Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baza pomiarów głośników.

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Baza pomiarów głośników.

    Witam,

    myślę, że wielu hobbystów boryka się z tym samym problemem co ja. Chętnie pobawiłbym się w modelowanie zwtotnic tylko na przeszkodzie stoi brak danych. Co prawda mam Artę i impedancję mierzę bez problemu ale z pomiarami charakterystki częstotliwościowej jest już zdecydowanie trudniej. Nie za bardzo mi wychodzą a i głośników popularnych na forum nie posiadam.
    Myślę, że byłoby fajnie gdyby pojawił się przyklejony wątek, gdzie wszyscy mogliby podzielić się swoimi pomiarami. Tak, wiem, że to jest to, co jest najbardziej wartościowe i wymagające najwięcej pracy. Zasadniczo jest to pytanie i prośba skierowana do liderów tego forum. Założę się, że macie na swoich dyskach masę pomiarów głośników wykonanych przy projektowaniu pod nie zwrotnic.
    Fajnie by było, można by się sporo nauczyć, a ja na pewno, tylko trzeba mieć pomoce dydaktyczne. I zasadniczo nie ważne kto na czym pracuje: ARTA, SW, Holm. To wszystko da się przenosić. Idealnie byłoby mieć dla danego głośnika pliki FRD z np. z metra odległości i ZMA plus jakieś szczególy odnośnie obudowy w jakiej był zamontowany przetwornik.
    Pomyślcie proszę i napiszcie co myślicie o tym. Czegoś tak przydatnego nie znalazłem na żadnym, polskojęzycznym, znanym mi forum o tej tematyce.

    Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

    #2
    W sumie wszystko ok, ALE...
    co Ci da sama baza pomiarów skoro nie da się tego wykorzystać do zaprojektowania kolumny? Co Ci da informacja o obudowie, skoro i tak nie zostaną zachowane zależności fazowe między głośnikami z różnych pomiarów? A po to żeby się pobawić dla nauki można spokojnie wykorzystać to co dają inni, np http://www.rjbaudio.com/Audiofiles/D...D%20files.html
    Asustor AS-5002T z MPD + konwerter USB .3lite + DAC PCM1704 by olog + autorskie PRE z PVC + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

    Skomentuj


      #3
      Witaj,

      dzięki za linka, jakoś nigdy tu nie trafiłem, przyda się. A zapytam. Czy LSPCad nie ma przypadkiem możliwości zasymulowania tych rzeczy o których piszesz ? Położenia głośnika w przestrzeni 3D (faza) i 2D (na przedniej ściance) ?
      Kurcze, dla mnie to czysta teoria i takie jest moje założenie i idea powstania takiej bazy.
      Jeśli uważasz, że to poroniony pomysł to szkoda. Pobawię się tym, co jest w podanym linku.

      Pozdrawiam,
      Jacek Zieliński

      Skomentuj

      Czaruję...
      X