Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"New FX200" czyli STX gdn + gdm SCX i wysokie do wyboru do koloru ;) - projekt by raven1985

Collapse
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Zamieszczone przez czarecki Zobacz posta

Paweł deklaracja aktualna?
    Mogę zrobić skrzynki i wysłac do Ciebie. Przydałby się jakiś fajny GDWK do tego zestawu za powiedzmy 150,00zł. Wavecor odfrunął z cenami już dawno temu a pcxa nie da rady słuchać na dłuższą metę - za bardzo drze ryja:)
    na wiosne sie pomierzy
    teraz w kawalerce ciezko bedzie z 3 drogami :(

Skomentuj

Odgrzewam kotleta, czy ktoś popełnił w ostatnim czasie ten projekt ale na W.22.200.8.MCXv2 + M.15.150.8.MCX + T.10.200.8.PCX na zwrotnicy ravenowej? Za kilka machnięć ogonem zaczynam strugać obudowy. Głośniki już czekają zwrotnice póki co zrobione ravenowe chyba że ktoś pomierzył i okazało się że konieczne są zmiany w zwrotnicy.

Skomentuj

Dobra, nikt się nie przypucował więc sobie dłubałem i w końcu wydłubałem. MDF 18 wszystkie ściany i wzmocnienia, MDF 25 front. Na całość HDF 3mm. Na to fornir orzech baltimore z Classic Veneer. Lakier mat natryskowo. Litraż wewnętrzny zachowany z oryginału ale dodane po dwa wzmocnienia w komorze niskotonowego. Wytłumienie mata filcowo-bitumiczna. Dodatkowo w komorze średniaka i wysokiego owata luźno ale wypełniająca całą jej objętość. Komora niskotonowego dodatkowo sufit i podłoga warstwa miękkiej owaty 3cm. Podstawki MDF 25 plus HDF 3 dwie warstwy. Malowane lakierem strukturalnym Boll. Użyte głośniki to oczywiście bieżącą produkcja czyli W.22.200.8.MCXv2 + M.15.150.8.MCX + T.10.200.8.PCX zatem trzeba będzie wykonać pomiary (tu liczę że uda się jakoś zgrać czasowo z Pawłem S.) bo pewnie okaże się że jednak jakaś korekta zwrotnicy będzie wymagana. Swoją drogą zastanawiam się nad zmianą wysokotonowego na ALX lub MSX. Ogólnie jestem zadowolony z ich brzmienia. Wreszcie nie brakuje basu w cichym odsłuchu, jednak PCX to PCX i stąd myśli o ALX lub MSX. Jednak biorąc pod uwagę koszty można śmiało przyjąć że to naprawdę fajna propozycja na pierwsze relatywnie niedrogie trzy drogi.
        Last edited by tram646; 10.09.2021, 15:45.

Skomentuj

Zamieszczone przez tram646 Zobacz posta
          Użyte głośniki to oczywiście bieżącą produkcja czyli W.22.200.8.MCXv2 + M.15.150.8.MCX + T.10.200.8.PCX zatem trzeba będzie wykonać pomiary (tu liczę że uda się jakoś zgrać czasowo z Pawłem S.) bo pewnie okaże się że jednak jakaś korekta zwrotnicy będzie wymagana.
          A słuchałeś już tych kolumn?

Skomentuj

Tak, z 50h już za mną i jest dość przyjemnie ale że do Pawła mam blisko to chcę sprawdzić pomiary bo W.22 jest nieco inaczej wykonany więc może się coś nie zgrywać. Nie mając porównania trudno stwierdzić na słuch czy wszystko jest ok na tyle na ile pozwala konstrukcja.

Skomentuj

Zamieszczone przez tram646 Zobacz posta
              Nie mając porównania trudno stwierdzić na słuch czy wszystko jest ok na tyle na ile pozwala konstrukcja.
              To prawda.
              Ale, gdy pomiar robi inna osoba, na innym sprzęcie oraz inną metodyką pomiaru, wynik zawsze będzie inny.
              Jeśli parametry głośnika różnią się nieznacznie od poprzedniej wersji, tym bardziej pomiar może nie mieć sensu (zwłaszcza że jest to głośnik basowy).

Oczywiście nie zniechęcam, jeśli jest okazja to czemu nie.

Skomentuj

No właśnie ze względu na bliskość to raz. Dwa, jak już wspomniałem myślę o zmianie wysokiego na ALX lub MSX. ALX mam w innym projekcie i bardziej mi leży od PCX'a, toteż pomiar w stanie obecnym jest wskazany alby mieć punkt odniesienia w przypadku zmian.

Skomentuj

Zamieszczone przez marian Zobacz posta
                  Ale, gdy pomiar robi inna osoba, na innym sprzęcie oraz inną metodyką pomiaru, wynik zawsze będzie inny.
                  ale bez przesady, roznice beda, ale powinno sie zgrac tak samo na zwrotnicy
                  inaczej cale te pomiary i robienie zwrotnicy by nie mialy totalnie sensu!

Skomentuj

Witam.
                    Również i ja wyskrobałem sobie 3drożne kolumny. Pierwszy dla mnie poważny projekt. Projekt w 98% skończony. Pozostało Osmo półmat na fornir. Po małych testach Osmo nie zmieni zbytnio forniru Palisander więc już wstawiam co mi wyszło. Płyta całość mdf 19mm, dwa wzmocnienia w komorze niskotonowego, wygłuszone filcem, w komorze wysokiego i średniaka dodatkowo po całości owata, w komorze niskiego na górze i na dole dokleiłem piankę stożkową. Na front dodatkowo doklejony jest mdf 8 mm pomalowany na biały mat (mogłem zrobić to inaczej, z jednej płyty mdf 25 odpowiednio dociętej i wyfrezowanej, wpuszczonej w obudowę lecz taki pomysł powstał po sklejeniu budy więc musiałbym zacząć wszystko od nowa, stąd doklejka 8mm). Przetworniki to bieżąca partia z PCX'em na górze. Nie zastosowałem podstawki gdyż raz mi się nie podoba a dwa nie zmieściłyby mi się kolumny w miejscu gdzie stoją. Przyszłościowo może stanie na kolcach.
                    Chciałbym podziękować Ravenowi za projekt, koledze tram646 oraz Pawlowi S. za cenne porady dotyczące budowy i wykończenia oraz koledze Marianowi za sprawdzenie zwrotki.
                    (z racji, iż nie mogłem przeżyć błędu w nicku mhkmicnu będę tu obecny jako .mhk.)
                    Grają przyjemnie, jestem bardzo zadowolony z grania (ok. 30h słuchania). W cichym odsłuchu brzmią dla mnie super, bardzo głośno nie słuchałem zbyt długo ale trzęsie 3 piętrem jak trza :) a i filmy ogląda się super.
                    Podsumowując, chyba tego oczekiwałem od nich :)

Last edited by .mhk.; 16.10.2021, 23:07.

Skomentuj

Czaruję...
                    X