Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Które głośniki wybrać ?

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Które głośniki wybrać ?

    Witam
    mam problem chce kupic głosniki kina domowego, nie znam sie na tym jestem tu nowy, i widze mnóstwo specy (uznanie),
    mam około 1000 zł i zastanawiam sie które głośniki będą lepsze ?
    Kolumny AudioMega BRX - 250 podobno na STX
    może zreszta podam link

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40445646

    czy Tonsile Fenix: też podaje link

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41297836

    a może to zły pomysł i wybrać coś innego ?

    jaki do tego dopasować amplituner żeby nie był za drogi ale też nie był szmelcem :)

    pozdrawiam i dziekuje za wszelką okazaną pomoc :)

    #2
    Po pierwsze to jest forum diyaudio czyli tworzenia kolumn samemu ale mniejsza z tym

    ja jak już byłbym zmuszony do wyboru czegos z tego co podales to wybrałbym zdecydowanie tonsila, nie wiem jak gra ale zestaw jest wyposażony w subwoofer czego nie mają te audiomega


    a co do wzmacniacza to najlepiej od razu jakiś amplituner 5.1 taki żeby dawal minimum 60 wat / 8 ohm na kanał (szkoda, że nie wiadomo nic więcej o tych kolumnach)

    Skomentuj


      #3
      ja poszukałbym czegoz z ELTAXA, JAMO

      Skomentuj


        #4
        Ten zestaw tonsila byl testowany chyba w "audio" i wyszedł calkiem niezle (ale z tego co pamietam kosztuje ok 1500zł). Mial oczywiscie pare typowych dla tonsila wad - np sprezynkowe zaciski kabli- ale brzmieniowo ok. Testowany byl z jakims ampitunerem Kody, ktory tez mial niezla recenzje (generalnie Koda ma zawsze dobry stosunek jakosci do ceny)

        Skomentuj


          #5
          Niesyszalem zadnej z tych kolumn , ale osobiscie tez kupilbym Tonsila, dynamika dzwieku jest nieporownywalna do glosnikow STXa.

          Skomentuj


            #6
            również polecam tonsila. jednak zamiast odrazu kupować cały zestaw 6 kolumn, na twoim miejscu rozważyłbym opcje stereo -dwie lepsze tolumny np. tonsile maestroII lub czat130. tych super budżetowych eltaxów lub jamo nie polecam, bo to zestwy które jakością dźwieku nawet do pięt nie dorastają tonsilowi.

            Skomentuj


              #7
              Jaki amplituner do tych glośników

              Dzięki za pomoc,
              teraz mam problem jaki kupic do tych głośników amplituner ?
              jaką moc powinien mieć i co najlepiej kupić
              Zestaw ten ma służyć przedewszystkim do gier i filmów.
              Filmy są w AC3 więc tu nie ma problemu bo kazdy praktycznie amplituner
              obsługuje AC3, co z grami , w grach jest EAX a nie widzialem amplitunera z
              obsługą EAX, co powinien mieć taki amplituner żeby z grami EAX współpracował
              i czy powinien mieć THX ?
              pozdrawiam/Zb

              Skomentuj


                #8
                to jaki kupisz ampli zależy tylko od kasy jaką dysponujesz. polecam sprzęty sprawdzonych producentów np. denon, onkyo, yamaha, harman/kardon. obecnie nawet podstwaowe modele dysponują niemalże wszystkimi dekoderami wiec nie ma znaczenia który model wybierzesz i tak sprawdzi sie w połaczeniu z dvd lub komputerem. amplitunery nie posiadają eax, z to dysponują wieloma trybami dsp. certyfikat thx posiadają najwyzsze modele za naprawde grube pieniądze i według mnie zwykły słuchacz nie potzebuje az takiego drogiego sprzetu zwłaszcza jeśli ampli ma grac w połaczeniu z kompem.

                Skomentuj


                  #9
                  nie ma amplitunerów z obsługą eax bo nie potrzeba , pozatym to jest nierealne .Musisz mieć karte dzwiekową w kompie która obsługuje eax (wer. 1.0 ,2.0, 3.0) i wyjście SPDIF czyli cyfrowe (elektryczne bądż światłowodowe), łączysz sprzęty jednym z dwóch (jak zwykle kompromis: cena albo jakość) przekierowujesz dzwiek w opcjach karty dzwiekowej na spdif , w amplitunerze ustawiasz na AUX czy jakoś tam to sie bedzie nazywać i gra muzyka.Wsjo

                  Skomentuj

                  Czaruję...
                  X