Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wkładka Panasonic WM-61A

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wkładka Panasonic WM-61A

    Witam wszystkich.

    Planując budowę swojego zestawu pomiarowego natrafiam na podstawowy problem - zakupu odpowiedniego mikrofonu. W wielu postach piszecie, że powyższa wkładka jest już niedostępna. Zerknijcie na link http://www.konektor5000.pl/index.php...ter-do-montazu
    Dziś na to natrafiłem. Komentarze co prawda stare, ale pochlebne. Może jednak to oryginał, cena o niczym nie świadczy, ale może? Miał ktoś styczność ? Warto zaryzykować ?

    #2
    Masz też wkładkę WM-61A np. tutaj :http://allegro.pl/panasonic-wm-61a-w...766709412.html (PANASONIC WM-61A WKŁADKA MIKROFONOWA ELEKTRETOWA)
    Parę rzeczy kupowałem u gościa i wszystko ok.
    Poza tym dwa razy taniej.

    Skomentuj


      #3
      Teraz to już nie wiadomo, kto ma jeszcze oryginalne lub nie. Co do budowy to właściwie musisz sam podjąć decyzję na ile to długoterminowa inwestycja. Jeśli chcesz zacząć zabawy z pomiarami i nie masz pewności czy nie znudzi ci się szybko, to na początek możesz wykorzystać prawie każdą wkładkę elektrytową i kawałek rurki. Nawet jak kupisz oryginalny WM61, do profesjonalnego sprzętu będzie jeszcze daleko. Czy warto dać za to co załączyłeś 45zł? moim zdaniem nie.

      Skomentuj


        #4
        Witam ok ktoś kupuje prosi o porównanie kogoś z forum i wiadomo czy tak czy nie?

        Skomentuj


          #5
          Marios - masz rację pisząc, że pomiary z oryginalną MW61 dalekie są od pomiarów wykonanych przy pomocy profesjonalnego sprzętu. W warunkach domowych, z tego co się zorientowałem przez 2 lata śledzenia forum, za dużo czynników ma wpływ na wyniki, zaczynając od nieszczęsnej wkładki.

          Mam znajomych, którzy wyposażają szeroko rozumiana scenę w nagłośnienia, mikrofony, miksery itp. mógłbym od nich wypożyczyć mikrofon Audio-Technica ( czekam na podanie modelu ), który używają do swoich, specyficznych pomiarów, jak dobrze zapamiętałem dzisiejszą rozmowę - do pomiarów przesunięć fazowych całego sprzętu na scenie, ale tu znów się pojawia problem zasilania phantomowego, z którego korzysta ten mikrofon - kolejna inwestycja w kolejne urządzenie.

          Może jak kolega czekin1 zaproponował zakupić wkładkę od sprawdzonego przez niego sprzedającego, no i dwa razy taniej :)
          No i jak piotr f. pisze - kupić przetestować, zaprezentować wyniki, czekać na krytykę.

          Parę konstrukcji chcę przy Waszej pomocy popełnić. O teorii filtrów, budowaniu zwrotnic nie mam zielonego pojęcia, a pomiary będę traktować jako sprawdzenie czy to co zbudowałem bazując na gotowych projektach, choć trochę jest zgodne z oryginałem.

          Przy okazji do znawców tematu miałbym taki apel, aby może uaktualnić informacje dotyczące budowy pierwszego, prostego układu pomiarowego. Artykuł o JIG jest z 2006 roku. W międzyczasie posty ze zmodyfikowanym JIG 2 mają już ponad 3 lata. Oczywiście jest funkcja przeszukaj forum, ale w jej wynikach znajduję za dużo szczątkowych informacji. Jak ja bym się ucieszył i pewnie każdy początkujący, gdybym w jednym artykule miał skondensowaną informację, co, jak zbudować i w jaki sposób połączyć. Odnoszę wrażenie, że każdy początkujący musi indywidualnie pytać o to samo w różnych, niepowiązanych wątkach. Przecież Wy, starzy wyjadacze :) macie tą wiedzę w jednym mały paluszku.

          Się rozpisałem tak przed północą, a miałem jeszcze kilka myśli w głowie.

          Skomentuj

          Czaruję...
          X