Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Yamaha A-960II brak pewnej płytki

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Yamaha A-960II brak pewnej płytki

    Witam, ostatnio u siebie we wzmacniaczu zauważyłem całkiem przypadkowo, że brakuje mi jednej małej płytki. Gra on wspaniale i jestem z niego zadowolony aktualnie nie mam już z nim żadnych problemów, tak jak wcześniej. Wszystkie inne elementy są na miejscu, nawet wszystkie inne wiązki kabli są tak samo poprowadzone, kable mają nawet te same kolory i są spięte w tym samym miejscu. Pokażę wam zdjęcia żebyście wiedzieli o co chodzi. Myślę, że np. kolega Irek da mi odpowiedź, której oczekuje tzn. co ona robiła? Bo naprawdę nie mam zielonego pojęcia, a wiem że Irek ma bardzo dużą wiedzę w temacie jeśli chodzi o wzmacniacze oraz ich elektronikę.

    Zdjęcie znalezione na pewnym forum http://bilder.hifi-forum.de/max/3632...0-ii_61580.jpg proszę się przyjrzeć, ta płytka znajduje się z tyłu koło radiatora zaraz nad wejściami. Jak widać ten wzmacniacz to wersja czarna, ja posiadam srebrną z początku myślałem, że jednak czymś się mogą różnić te wersje, ale teraz, kolega wyku z youtuba posiadający ten sam wzmacniacz w tej samej srebrnej wersji przysłał mi te o to zdjęcia:

    > http://i53.tinypic.com/sc9wjr.jpg
    > http://i51.tinypic.com/2u57yo0.jpg


    I znowu nasuwa mi się te same pytanie, co się stało u mnie z tą płytką, oraz wiązką która idzie do tej płytki i co ona robi?

    A to wnętrze mojego klocka:
    > http://img534.imageshack.us/img534/9338/sdc12634v.jpg
    > http://img85.imageshack.us/img85/174/sdc12635u.jpg

    Z góry dzięki za odpowiedzi w temacie. Pozdrawiam!

    #2
    Daj zdjęcie frontu Twojego wzmaka bo widzę że na tej płytce jest przełącznik na taśmie która leci do frontu... Mniemam że będzie to coś związanego z wejściem od gramofonu lub wyjściem nagrywania...

    Skomentuj


      #3
      Przejrzałem trochę sieć i instrukcje serwisową i w tym wzmacniaczu są dwa gniazda gramofonowe, przystosowane do wkładek gramofonowych typu MM i MC. Za pomocą przełącznika Phono selector wybiera się, który typ wkładki jest stosowany oraz (tak mi się wydaje) impedancje tej wkładki. Ta płytka, której Ci brakuje jest właśnie połączona z tym przełącznikiem. Ktoś ją usunął i pozbawił jednocześnie niektórych funkcji, które można wybrać w Phono selector (być może jednocześnie przerobił jedno z gniazd phono na wejście liniowe). Jeśli nie używasz gramofonu to nie ma znaczenia czy masz tą płytkę, czy nie.

      Skomentuj


        #4
        Przed chwilą myślałem, że to może płytka związana z filtrem subsonicznym, zapomniałem wspomnieć że przycisk załączający ten filtr sam wyskakuje, a przytrzymanie go wciśniętego w ogóle nie włącza tego filtru - tak jakby nie działał, ale on to nigdy mi nie był potrzebny, lubię częstotliwości subsoniczne a ten wzmacniacz ma taką nieziemską kontrolę, że nic sobie z nich nie robi. No i jeśli wchodzimy w temat z wejściami, poprzedni problem niedziałającego kanału nie dotyczył potencjometrów balansu albo wzmocnienia jak podejrzewałem, tylko tego że poszło mi wejście AUXowe, aktualnie działają mi wejścia TAPE 1 i 2, PHONO i TUNER tylko, pod PHONO dźwięk jest przesterowany i idzie zmieniać impedancje wkładek - wiem bo sprawdzałem potem każde wejście, aktualnie mam sprzęt podłączony pod wejście TAPE bo to jedyne wejście, które jest w stanie obsłużyć większość źródeł dźwięku nie przesterowywując sygnału. Więc myślę że PHONO działa... Więc i gramofon mogę podpiąć, jeśli taki będę miał, na razie żadnego nie posiadam, ale planuje kiedyś zacząć się bawić w adaptery i winyle. Słyszałem kiedyś, że ten wzmacniacz daje dźwięk mono jeśli słucha się z gramofonu - ale nie chce mi się wierzyć przecież wejścia z tyłu są na dwa chinche L i P, a do tego to wzmacniacz dość wysokiej klasy - no ale jeśli to prawda to może dlatego ktoś przerabiał te wejścia? Jeśli w ogóle są one przerobione, bo jak już mówiłem zmiana wkładek działała, podczas zmiany wkładek i impedancji wkładek mając podpięte źródło dźwięku w postaci komputera CDka czy Decka dźwięk był zawsze przesterowany: raz mniej, raz bardziej to zależało od wybranej wkładki i wybranej impedancji.

        Skomentuj


          #5
          Zamieszczone przez Kambei Zobacz posta
          lubię częstotliwości subsoniczne a ten wzmacniacz ma taką nieziemską kontrolę, że nic sobie z nich nie robi
          pewnie...

          Skomentuj


            #6
            Produkowano różne wersje pewnie, na rynek japoński Europę itp w czasie produkcji też się mogło coś zmienić. Nie ma się czym przejmować.

            Skomentuj


              #7
              Nie na temat...
              Zamieszczone przez mbar Zobacz posta
              pewnie...
              Wyczuwam sarkazm. Myślisz, że słucham samych częstotliwości subsonicznych? >> Nie. Po prostu czasem lubię sobie odpalić twórczość Amona Tobina z okresu kiedy był zafascynowany tymi częstotliwościami i od czasu do czasu w jakimś jego kawałku coś się pojawi z tych częstotliwości. A może chodzi o kontrolę? Wiesz z 4 GDNami 25cm robił co chciał, 2 były w obudowie zamkniętej a 2 w BR i był w stanie zrobić coś takiego, że momentami praca głośników w BR przypominała tą w obudowie closed. Sama kontrola zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, a i dodam że jeden z wielu testów kontroli tego wzmacniacza nad głośnikami był na pewnym kawałku, który był wypchany częstotliwościami subsonicznymi, nie było po prostu z niego basu słychać tylko było czuć ciśnienie jakie głośniki wytwarzały i też pokazał niezłą klasę. A podpięcie pod niego kolumn SABA CE9596 sprawiło że przeżyłem jakościowy szok, to była najlepsza kombinacja kolumn ze wzmacniaczem jaką miałem okazję słyszeć, a bylem na kilku odsłuchach w kilku sklepach.


              Zamieszczone przez raven1985 Zobacz posta
              Produkowano różne wersje pewnie, na rynek japoński Europę itp w czasie produkcji też się mogło coś zmienić. Nie ma się czym przejmować.
              Wiem właśnie, ale zastanawia mnie akurat ta płytka. Wysłałem jeszcze zapytanie do 2 innych posiadaczy tego wzmacniacza, żeby sprawdzili jak to u nich wygląda, może trafię na podobną wersję co moja.


              EDIT:


              Zamieszczone przez csbiczek Zobacz posta
              Daj zdjęcie frontu Twojego wzmaka bo widzę że na tej płytce jest przełącznik na taśmie która leci do frontu... Mniemam że będzie to coś związanego z wejściem od gramofonu lub wyjściem nagrywania...

              Zdjęcia frontu:
              > http://img600.imageshack.us/img600/9619/sdc10128a.jpg
              > http://img860.imageshack.us/img860/6412/sdc10478.jpg
              > http://img830.imageshack.us/img830/3206/sdc10479y.jpg
              > http://img199.imageshack.us/img199/8137/sdc10481o.jpg
              Last edited by Kambei; 25.06.2011, 16:28.

              Skomentuj


                #8
                Wyglada ze masz inna wersje pcb i to co jest na tej plytce to masz na plycie glownej.
                Filtra subsonic nie uslyszysz byl on przydatny do gramofonow zeby ''kolysanie'' plyty nie wprowadzalo ''kolysania'' membran glosnikow.

                Skomentuj


                  #9
                  Aha, dzięki Ci bardzo Irku za odpowiedź, bo mnie to troszkę trapiło. A co do filtru subsonicznego, to myślałem że on ogólnie ucina częstotliwości gdzieś poniżej 20Hz czy 15Hz - wiem że tego nie idzie usłyszeć, dlatego zrobiłem test. Odpaliłem generator tonów, skakałem w przedziale 1-10Hz i patrzyłem na membrany i na to jak się zachowują, kiedy miałem wciśnięty przycisk od tego filtru (jak już wspominałem wcześniej muszę trzymać ten przycisk, bo sam odbija z powrotem do pozycji w której jest niewciśnięty, może coś jest ze sprężynką) i nie zauważyłem żeby ten filtr działał - GDNy normalnie się ruszały. Ale mniejsza o ten filtr i tak go nie używam. Chociaż jak wreszcie będę miał fundusze na gramofon czy adapter jak zwał tak zwał, to mógłby mi się przydać, ale trudno przeżyje bez niego :). Dziękuje i pozdrawiam, myślę że temat nadaje się do zamknięcia.

                  Skomentuj

                  Czaruję...
                  X