Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Holton 400 (al-13) pali rezystor

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Holton 400 (al-13) pali rezystor

    Kupiłem holtona al-13 400w z 4 parami tranzystorów. Złożyłem zasilacz, podlaczylem wszystko podpielem miernik pod wyjście głosnikowe i zakopcil się rezystor r14. Na wyjsciu było 10v napiecia. Jak ustawić ten wieloobrotowy potencjometr aby można było holtona " utrzymać" i ustawic prad spoczynkowy?

    - - - - - aktualizacja - - - - -

    Zasilania to -+82v

    #2
    http://diyaudio.pl/showthread.php/55...ll=1#post76020

    - - - - - aktualizacja - - - - -

    a najlepiej cały temat!

    Skomentuj


      #3
      I gdzie wpinac amperomierz, w bezpiecznik, zasilanie czy rezystor emiterowy?

      - - - - - aktualizacja - - - - -

      Widzialem ten temat. Ale mam kilka pytań. Mam rezystor 220r 5w, mam go wpiac w wyjscie głosnikowe czy w zasilanie( i gdzie dokładnie w zasilaniu? Jak zawrzeć wejście do masy?

      Skomentuj


        #4
        Po co kupujesz wzmacniacz diy jak takich podstaw nie znasz?

        Skomentuj


          #5
          Podstawy to znam. Ale te zwarcie wejscia chodzi o zwarcie masy wejścia do np. Masy zasilania? A z tymi rezystorami to każdy inaczej mówi to myślałem że podpowiecie gdzie najskuteczniej mierzyc prąd spoczynkowy. No i ten obrotowy do ustawiania prądu spoczynkowego jest wieloobrotowy bez ogranicznika tylko słychać jak pyka co 2 obroty. Więc przy odpaleniu w jakiej pozycji ma być? no sory ale na elektronice jako tako podstawy ogarniam, ale taką końcowke składam pierwszy raz.

          Skomentuj


            #6
            tak masz zewrzeć do masy zasilania.
            prąd spoczynkowy mierzysz na rezystorach(tych 5w)-a dokładniej to mierzysz mvoltomierzem i przeliczasz sobie z prawa ohma, albo poprostu wpinasz amperomiesz w szynę zasilania albo plus albo minus
            a ten potencjometr wieloobrotowy to najlepiej przed podłączeniem zmierz omomierzem(ustaw największą rezystancje)

            Skomentuj


              #7
              Zamieszczone przez SowaZ Zobacz posta
              Po co kupujesz wzmacniacz diy jak takich podstaw nie znasz?
              I kto to mówi...

              Skomentuj

              Czaruję...
              X