• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Kolumny 3-drożne dla ubogich :-) jazzmenów

...To sie nawet ładnie krystalizuje. Zgadzam się gdy chodzi o...kasę, jeśli można zaoszczędzić aż tyle bez szkody dla projektu, to OK.
Ale ja jestem jak... wirus :) żeruje na gotowych projektach. Musze mieć wszystko czarno na białym. Może i projekt zwrotnicy dostane ale są inne parametry, jak bardzo dobrze wiecie, niezbędne do zrobienia poprawnie grającego zestawu.
 
No nie wiem czy jest sens dopłacać aż 400zł na kolumny z 8945A,słyszałem go w BR i muszę powiedzieć że mój 8935A w TL gra lepiej.

No ciekawe jak 8945 zagrał by w TL. ;)

cypek2
Czy tak, czy siak. Te głośniki na prawdę zagrają. Tak więc masz gotowe projekty. Możesz zamówić elementy dowolnej zwrotnicy u Pana Albeckiego. Ja polecam wykonać zwrotnicę i obudowę jak w akkusie (koherentnej czasowo - taka pochyła). Jedynie pomyślał bym o TL, jak wspomniał Marian. I do dzieła.
 
...jest tylko jedno małe ale, czy ushery nie są zbyt wymagajace dla mojego wzmaka...bo on słabowity jest i można go porównać do lampowca.
Tak przy okazji chyba znalazlem cos co wykonal marian...Marian czy to to twoje?
 

Załączniki

  • obudowa.jpg
    obudowa.jpg
    22.6 KB · Wyświetleń: 0
Pomimo nikczemnego wyglądu (2 gałki i "placek") jest stosunkowo mocny - 60/120W w zależności od obciążenia. Fakt, że głośnik jest 8 Ω ale dość efektywny, więc wzmacniacz raczej z 6" membraną, powinien sobie poradzić.
 
...Marian czy to to twoje?

Tak,to moje,za miesiąc powinny być gotowe.

Co do wzmaka to zależy jak głośno słuchasz,moja lampa która ma 4W spokojnie wystarcza do codziennego grania a jak chcę głośniej lub więcej basu to podłączam kolumny pod STR-DE635 Sonego.
 
...jestem bardzo ciekawy twojej linii transmisyjnej. Powiem szczerze ze chyba nie miałem nigdy okazji słuchać takiej konstrukcji. A tak przy okazji co to jest za zakończenie bulprenowe tunelu!? Co to za materiał? :)
 
Witam!
Odświeżam temat ale trochę w innej formie.

Zdecydowanie 2 drogi najlepiej podłogowe kolumny. Pomieszczenie 25 m2.
Koszt głośników max 1000 zl.
Neutralność, liniowy dźwięk, bas zwarty, dobrze kontrolowany.

Szukam gotowych i sprawdzonych projektów.
Bardzo proszę o opinię forumowiczów oparte o własne doświadczenia. Nie chcę linków typu: „o to może być fajne”. Bo ja już przejrzałem sporo rożnych projektów. Trudno mi wybrać coś kiedy ja nie mam ambicji bycia konstruktorem DIY. :D Raz zrobiłem monitory, fajnie, podoba mi się, ale z gotowe projektu.
 
Ostatnia edycja:
Słuchałem tych kolumn i bez urazy dla CommandanteW oraz fforce'a to ja bym ich nie polecił. Mimo ciekawego wykresu to jednak -3dB dla 35Hz z tych głośników to na pewno nie ma.
 
Znowu docieramy do tego samego punktu co w poprzedniej dyskusji :) w co mamy wierzyć jeśli nie w charakterystyki? Skoro są tak odmienne od rzeczywistości, ucho ludzkie jest jednak subiektywne, mikrofon już niekoniecznie. W jakim pomieszczeniu ich odsłuchiwałeś LuSzTi?
 
Ostatnia edycja:
W małym pokoiku. Te kolumny to maleństwa i w takim pokoju, wg tego pomiaru powinny zabijać basem, a tego nie było.
 
Nie na temat...
Niekoniecznie, czasami bywa tak że w małym pokoju kolumna się dusi, a przy powiększeniu przestrzeni "dostaje skrzydeł"
 
Ostatnia edycja:
Jak zależy Ci na dobrej średnicy to pomyśl może o 8948a. 8935a na średnicy nie ma w ogóle wyrazu.
 
Powrót
Góra