• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Lampowy wzmacniacz gitarowy 3 - 5W

  • Autor wątku Autor wątku Sewes
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
85
Reakcji
0
Lokalizacja
Częstochowa
Witam. Mój kolega poprosił mnie abym zajął (narazie rozeznał się w temacie) się budową jakiegoś wzmacniaczyku gitarowego LAMPOWEGO 3-5W. Co polecacie ? Fajnie gdyby był 2 kanałowy: CLEAN i DRIVE ale nie jest to konieczne :)
 
Ja miałem się brać za Soldano Atomic 5W - mam już trafa, lampy, większość elementów, zrobione płytki ....ale nie mam czasu :p
Do tego jeszcze musiałbym zrobić chassis i obudowę i kupić Legend v12 żeby to miało sens.
Jak udźwiękowię auto, to wezmę się za zaległe projekty, więc i pewnie za lampowca.
 
Tylko, że to Fenderowe brzmienie i raczej mało "szatana" znaczy gainu się z tego ukręci - no ale co kto potrzebuje :)
 
Bardzo dobry temat do dyskusji. Sam mam znajomemu ze śmieciowych części zbudować coś na EL84 w końcówce i zastanawia mnie ciągle co... Na triodzie na razie się o to nie pytam, bo jeszcze walczę ze swoim lampiakiem stereo i pomiarami tam :)
 
Nie wiem jak będzie ten wynalazek z audiotonu brzmiał, ale ma kanał clean oraz różne dwa wejścia o różnych wzmocnieniach. U mnie to zagra z paczką Vermona na RFT L3401. Akurat trafko TG5 mam, muszę tylko trochę poprzerabiać PCB pod elementy, które mam.
 
A jakby na wejściu dać przedwzmacniacz (też na lampie) w celu większego wysterowania dalszych stopni powinno się jakoś udać?

przecież tam jest przedwzmacniacz

Jakie pcb masz? Sam tworzyłeś pod projekt audiotonu?


jeśli to pytanie do mnie to jeszcze nie usiadłem do tego, chwilowo nie mam czasu, ale generalnie wiem, że będę robił inny zasilacz bo mam sporo innych kondów i sprawdzony pod nie projekt.
 
jeśli to pytanie do mnie to jeszcze nie usiadłem do tego, chwilowo nie mam czasu, ale generalnie wiem, że będę robił inny zasilacz bo mam sporo innych kondów i sprawdzony pod nie projekt.

Tak do CIebie:) To daj znać jak coś będziesz dłubał i pochwal się modyfikacjami.
 
Ja chyba poczynię SOLDANO ATOMIC 5W. Projekt: tutaj. Porozmawiam jeszcze z pewnym twórcą co i jak. Mam nadzieję, że w wakacje się pochwale jak to wyszło :)
 
Z tego co widzę to jest projekt z audiotonu, więc zrobimy praktycznie to samo :)
 
Powrót
Góra