• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

akustyka jest bezlitosna

Rejestracja
Sie 24, 2005
Postów
21
Reakcji
0
Lokalizacja
Wrocław/Rybnik
Witam

Skończyłem właśnie moje monitory. Wszystko ładnie zestrojone. Grają od 40Hz jak zamierzałem. Jest jednak jedno ale. Stawiając je w rogu pomieszczenia wszystko brzmi równomiernie, mówię o basie oczywiście, a wydawałoby się ze właśnie w rogu powinien być on mocno zachwiany. poziom niskich tonów w stodunku do srednich jest właściwy dla słuchania muzyki. Jednak gdy postawię głośniki na krzesłach, albo na kanapie, albo na środku pokoju z wiadomych przyczyn mój bas słabnie. Ale głowę dałbym sobei uciąć ze o wiecej niż 6 dB. On niemalże znika, przestaje tak dobrze słyszeć wszystkie instrumenty grające w niskim rejestrze. To nie jest tylko osłabienie niskich tonów, to jest niemal ich zniknięcie. Szału dostaję bo wiem ze w miejscu gdzie będę ich słuchał bas nie będzie mógł rozwinać skrzydeł.

Zastanawiam sięnad jedną kwestią. Gdy podejdę bliżej głośników bas jest lepiej słyszalny, oczywiście jest to B-R. Moje pytanie brzmi, czy przekrój otwou, oczywiście w zachowaniu odpowiedniej długości dla strojenia B-R ma wpływ na wytracalność basu z B-R wraz z zodległością? Czy jest jakaś metoda, aby poprawić zaistniałą w moich monitorach sytuację?
 
Powrót
Góra