• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

alphard SW1003z

  • Autor wątku Autor wątku dany
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Rejestracja
Wrz 2, 2004
Postów
6
Reakcji
0
Lokalizacja
Gdańsk
Mam pytanko. Kupiłem ostatnio głosniczek Alpharda SW1003Z. Jego parametry to: Qts-0,84 Fs-35Hz Vas-34. Czy ktoś może mi doradzić jaką obudowe najlepiej zastosować? Zamkniętą czy b-r??? Prosze o pomoc.
 
Zauważyłeś, że głośnik w oznaczeniu ma literkę "Z"?? To znaczy, że nadaje się do obudowy zamkniętej :)
tak serio to z tak wysokim Qts br się nie uda.
jest jeszcze taki parametr EBP który oblicza się podobno tak: EBP=Fs/Qts
twój głośnik ma EBP=41,7
EBP>100 obudowa br
EBP<75 - zamknięta
75<EBP<100 do wyboru, ekperymentuj, rób symulacje.
te granice nie są ścisłe, niektórzy mają inne poglądy.
 
Twierdzenia Zygmunta są prawdziwe polać mu. A z tym Z to trzymaj sie tego w końcu jak producent proponuje to tak ma byc.
 
do tego buda raczej mała bo glosnik ma mierna efektywnosc a i wzmacniacz trzeba dac solidny :)
 
SW..03Z to chyba jagorsze glosniki Alfreda. Beznadziejna efektywnosci i robia tylko:
buuu buuu buuu buuu szkoda gadac.
 
A do tego przy większych wychyleniach słychać jak furkocze zawieszenie. Słyszałem go w 50l i nie polecam
 
macie racje podpiolem swojego 1203z do 60l bass byl jako taki ale zawieszenie sie darło niemiłosiernie:)sprzedaj g chopie:) pzdr
 
alphard

alphard

dzięki chłopaki.

[ Dodano: 2004-09-05, 12:13 ]
załamaliście mnie troche :(
 
Powrót
Góra