• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Ck6 i charczenie !!!! HELP

Rejestracja
Mar 22, 2006
Postów
20
Reakcji
0
Lokalizacja
D.G
Wiec podczas cichego grania w lewym głośniku słychac lekkie charczenie. Próbowałem go po prawej stronie ale tez tak jest (wiec to głośnik). Przy głośniejszym graniu wszystko jest ok. Co jest nie teges. Wizualnie głośnik wyglada jak nowy, nie ma rzadnych rys ani nic takiemu podobnego. Raz to zamilkło ale potem znów sie pojawiło
 
Pewnie za bardzo sfarsowałeś głośnik przesterowaną mocą i się cewka skrzywiła. Spróbuj jeszcze głośnik wyjąć i wtedy posłuchaj, może ci tapicerka trzeszczy.
 
Byłem w car audio gdzie kupowałem i tam głośnik grał ok. Zamontowałem i tez gra ok. Ale jak długo. A przed tym tez charczał po wymontowaniu. Jezeli sie skrzywiłą cewka to naprawia mi to na gwaranjc?? ALe wzmacniacz mam blaupunkt 4100 wiec żadna potega (nawet na odwrót) i jest ustawiony na 50 % wiec za duzo mocy raczej nie poszlo.
 
ALe wzmacniacz mam blaupunkt 4100 wiec żadna potega (nawet na odwrót) i jest ustawiony na 50 % wiec za duzo mocy raczej nie poszlo.
pewnie na przestarze jechałeś... Wbrew pozorom łatwiej zabić głośnik mniejszą mocą , jadąc przesterem niż wyższą...
 
Powrót
Góra