• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Filtr do suba aktywnego na ARN-266-07-4

Rejestracja
Wrz 11, 2004
Postów
52
Reakcji
0
Lokalizacja
Konin
Witam.. chce zrobic suba na ARN-266-0704.. mam maly pokoj (ok12m^2) wiec bedzie to obudowa CLOSED 33L. Konstrukcja ta prawdopodobnie napedzana bedzie przez TDA7294 (chyba ze macie lepsze pomysly). Chce zrobic takze filtr dolnoprzeoustowy aktywny i poszukuje do tego jakis schematow.. moze juz ktos robil podobnego suba.. Myslalem takze nad filtrem ktory bylby dolnoprzepustowym dla suba.. i filtrem dla monitorkow... tak zeby czesotliwosci suba konczyly sie tam gdzie zaczynaja sie czestotliwosci monitorow.. chyba wiecie o co mi chodzi.
 
takowy schemat do filtra dolnoprzepustowego znajdziesz w download na stronie lub na elektrodzie.
W kolumnach do kształtowania charakterystyki jest zwrotnica i to ona ustala od jakich dojakich częstotliwości mają grać głosniki.
pozdrawiam
 
W praktyce nie ma potrzeby odcinania basow satelitom no chyba ze sa one na typowych glosnikach sredniotonowych. Zawsze mozna dac zwykly kondensator w szereg 100-220uF co nieco odetnie niskie tony.
 
Powrót
Góra