• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

[2-drożne] Fw 168 + tw030wa07

Rejestracja
Paź 12, 2013
Postów
685
Reakcji
24
Lokalizacja
Zachodniopomorskie, Stobno








Brzmienie jest b.dobre ( jak dla mnie) , brakuje trochę basu przy odsłuchu bez korekty - direct .

Elementy
Głosniki:
Fountek FW168
Wavecor TW030WA07

Kondensatory MKP
4.7u, 6.8u, 180nF
Kondensatory bipolarne MDL 100V
47u, 4.7u
Cewki
0.4mH/0.64 ohm 000-1489
2.4mH/0.2 ohm 000-2006
2.5mH/2.7 ohm 000-1118
Rezystory 5W metalizowane.
 
Ostatnia edycja:
Nic dziwnego skoro charakterystykę masz wznoszącą.

No i to dział ukończonych konstrukcji, przydał by się chociaż podstawowy opis.

No to jest projekt bardzo podobny do projektu KonradRak
http://diyaudio.pl/showthread.php/22572-Fountek-FW168-Wavecor-TW030WA07

Różnica jest taka że kolumna jest ciut niższa, rozkład głosników praktycznie taki sam.
Tłumienie prasowana mata filcowa 10mm na górnej i tylnej ściance do wysokości tunelu B-R.
FW 168 jest głosnikiem słabym na basie , o czym równiez pisał KonradRak, mnie dodatkowo trafił sie głosnik z wysoko połozonym rezonansem (ok 65Hz).
Pomimo tych niedoskonałości FW168 wyszło nieźle.
Bas zawsze można podkręcić na wzmaku. Przy odsłuchach w trybie direct ( czyli z pominięciem regulatorów barwy dźwieku nie ma go za dużo).
 
Bas zawsze można podkręcić na wzmaku. Przy odsłuchach w trybie direct ( czyli z pominięciem regulatorów barwy dźwieku nie ma go za dużo).
Może kwestia samego wzmaka. Jeśli słuchałeś na Onkyo Tx 8050 (wnioskuję ze stopki profilu) to kiedyś go chyba słuchałem w salonie i jest to bardzo neutralny ampli.
 
Może kwestia samego wzmaka. Jeśli słuchałeś na Onkyo Tx 8050 (wnioskuję ze stopki profilu) to kiedyś go chyba słuchałem w salonie i jest to bardzo neutralny ampli.

No fakt, pop przejsciu na niego z BG9, bas sie troche skurczył..

Dodatkowo uzupełniam: rurka BR FI 50 mm dlugosc 140 mm. Trzeba ją odpowiednio skrócić. Nie chcę pisać do jakiej długości bo dużo zależy od fs głośnika. Mi się trafił z duzo wyższym fs więc musiałem ją dośc mocno przyciąć...
 
Ocena = 9.5/10
Przetwornik = 10/10
Obudowa = 9/10
----------------
Fountek Fw168 - potrafi zagrać dobrym Bass [poszukaj Forum zagranicą i tam znajdziesz różne schematy DC]
To wszystko zależy jakie gąbki dałeś do środka ;] - żeby uzyskać więcej Bass
 
Powrót
Góra