• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

gdn 25/55/1

Rejestracja
Maj 16, 2009
Postów
61
Reakcji
0
Lokalizacja
Krosno
Witam.
Wyszperałem z szafy dwa takie tonsilki jak w temacie, oczywiście membrany do wymiany ale pytanko opłaca się to regenerować ? a i ewentualnie jeśli tak to co by z tego można by było zrobić?
 
czy sie oplaca to pojecie wzgledne
za 20zl bedziesz mial sprawne glosniki
do tego mission za 10zl + tesla za 15zl i mozna zrobic tanie 3 drogi
ale czy tobie sie to uda?
 
Proponuję zregenerować Tonsile z wymianą zawieszenia na sztywne, a membrany na typowo papierową i zrobić odgrody.

Zamontować 2 Missiony na kolumne (1 normalnie, 2 grający do tyłu z odwróconą fazą i przyciszony 3-6db), a zwrotke zrobic z najprostszych filtrów na słuch. Jeśli masz wprawione ucho, złożysz godziwą zwrotke, co nie zmienia faktu, ze dostrajanie tego trwa wieki :D
 
Powrót
Góra