• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Jaki 8" glosnik do suba

  • Autor wątku Autor wątku ViX
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia

ViX

Rejestracja
Gru 9, 2005
Postów
56
Reakcji
0
Lokalizacja
MIELEC
Witam mam dla was specow od CarAudio male pytanie, poszukuje glosnika do suba (8"-10"max) autko to male Tico, wzmachol to sony XM-3040F (120w w rms w mostku), bedzie to wspolgralo z PB ES-6C i radyjkiem panasonica cq-c9900u, caly bagaznik, podloga i drzwi sa wytlumione (pozostalosc po 15" Lanzara) i brakuje jedynie suba, poszukuje czegos z delikatnym zejsciem, nie musi latac mi pol auta, a w miare szybkiego. Kwota jaka dysponuje to 150-200 zl, przepatrujac allegro wynalazlem tego typu niskotonowki:
http://www.allegro.pl/item247011908_lanzar_max_8.html
http://www.allegro.pl/item244672044_carpower_subwoofer_crb_200tcr_2_x_125wmax.html
http://www.allegro.pl/item247059696_magnat_xpress_10_potega_basu_pol_gw_hurt_k_ce.html
http://www.allegro.pl/item245920283_helix_deepblue_10_nowe_25_cm_400w.html - to jesli naprawde jest warty dolozenia pieniedzy, jakie sa wasze opinie na temat tych glosnikow?? a moze cos innego byscie polecili???
 
IT MDS08 ;)

mialem 2szt CRB 250 i bardzo latwo je napedzic. niestety odnioslem wrazenie jakby niebyly warte swojej ceny :/
 
Szkoda że nie można by przekroczyć (niestety dość mocno) budżetu bo ja bym w tym zastosowaniu widział...Tiw 200 :D
 
mdsa sie boje brac, bylem u pana Pawla Kiliana (Car Audio System) i odradzil mi go brac gdyz gdy mu sie troszki odkreci cewka uderzy o nadbiegunnik i glosnik do kosza a to sie stalo z ostatnim moim glosnikiem :) poprostu za mocno mu odkrecilem i poszedl z dymem
 
a to dziwne co mówisz bo wiele razy dawałem mu po watach z cp602 i nie uderzył cewką o nabiegunnik ani razu...

[ Dodano: 2007-09-25, 22:41 ]
Shiver napisał:
Szkoda że nie można by przekroczyć (niestety dość mocno) budżetu bo ja bym w tym zastosowaniu widział...Tiw 200 :D
i te piękne 8R ;]
 
Pawel S. napisał:
ViX napisał:
odradzil mi go brac gdyz gdy mu sie troszki odkreci cewka uderzy o nadbiegunnik i glosnik do kosza
to wolisz kupic duzo gorsze glosniki tylko po to aby ich nie spalic?? dziwne
Jesli bym wydal te pieniadze i mialbym go spalic po kilku glosniejszych odsluchach to ja dziekuje za ten biznes, ja nie mam stalej pracy pracuje po 12-14 godzin w kazda sobote tylko po to by miec na utrzymanie auta, a uskladanie takiej sumy jak 200-300 zl to jest jednak dla mnie wyzwanie, a co mi z nastepnego spalonego glosnika :/ jak ktos mi odradzal i tym kims byl naprawde znajacy sie na temacie czlowiek to czasem warto go posluchac i odpuscic. Dlatego pytam sie was, co mozna jeszcze dobrego kupic w tych pieniadzach.
 
Ten intertechnik nie jest dla zapaleńców od wrażeń na chodnikach,to kuluralny przetwornik i pod takim kątem należy go oceniać.I wtym zakresie sprawdza się wysmienicie.
A jeśli chodzi o efekciarstwo,na tą chwilę mozna dość tanio wyrwać coś ze stajni mivoca i pochodnych choćby na ebayu.
Ja za trzy stówy wyrwałem to:
244227107
 
umberto, i jak to gra?? UKA mial 16cm wersje tych glosnikow i robily wrazenie. a wykonanie normalnie powala - zawieszenie przyszyte do membrany!!
 
czyli niejest zbyt powolny?? ze to zagra poteznie to sie domyslam bo juz 6" robily wrazenie...
 
Ten głośnik musi wytwarzć potężne ciśnienie! Co do tamtych osiemnastek, to potrafiły zadziwić mocnym i mięsistym basem. Bardzo małe zniekształcenia nawet przy dużym poziomie dźwięku i odporność na przester, ale potrzebny mocny wzmak.
 
Re: Jaki 8" glosnik do suba

Chetnie odsprzedam Alpine Type S ... SWS 1241 za jakies 350 zl do negocjacji nie uzywany, zapakowany z gwarancja w srodku... co prawda rozmiar nie ten o co Ci chodzi :P bo mam 12" maximale 600 w, nominale 200 RMS, bas konkretny i wystarczajacy ;] Z tego co sie domyslam jestes mlody wiec to zaspokoi Twoje wymagania w 100% :))
 
Powrót
Góra