• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Koszta własnego car-audio

Rejestracja
Sie 6, 2019
Postów
4
Reakcji
0
Lokalizacja
Warszawa
Witam,
Jestem początkujący i chciałbym zapytać o koszta oraz o komplet niezbędnych urządzeń to stworzenia czegoś własnego. Wiem, że potrzebuję jakieś radio, głośniki. Ale co jeszcze, jakie kable itp? i ile was wyszło zrobienie swojej instalacji?
 
im mniej wiesz, im mniej masz, tym drozsze sa poczatki

jak masz czas, cierpliwosc, pomocnego kolege z wiedza, to da sie rozpoczac zabawe za 500-800zl (polowanie na uzywki)
jak brak wiedzy to nagle to samo zaczyna kosztowac 2000zl :(
jak oddasz to jeszcze na montaz to cena rosne do 4-5k
 
Same klocki można kupić tanio szukając okazji np. Jeżeli będziesz miał wymagania żeby kupować nowe to dużo może wyjść lub jak będziesz miał wymagania że sprzęt ma być w bardzo ładnym stanie wizualnym (pomijam że musi być sprawny, to oczywiste).
Same zrobienie drzwi pod granie to koszt rzędu 300zł+. Koszt kabli nawet tanich również 300+.
Jeżeli chodzi o zestaw na początek to można już fajnie grać z zestawu za 1000-1200zł (radio wzmacniacz i zestaw dwudrożny na przód).
Nie liczyłbym jednak że pierwsze CA zrobisz poniżej 2tys zł za całość (wygłuszenie słupki kable, akcesoria wzmacniacz itd).
Dużo ludzi jak słyszy że start to 2000 to stwierdzają że starczy oryginalne granie i dorzucają tylko wzmacniacz z subwooferem.
Jak sam widzisz początek jest trudny a potem jak masz dobrze przygotowane auto pod montaż sprawa się ułatwia i zależy tylko od tego ile masz kapusty w portfelu i czy potrafisz wszystko zestroić razem (bo niestety jak jesteś zielony to albo ktoś Ci pomoże albo zapłacisz komuś za wystrojenie tego masz i ewentualnie usłyszysz że to to i to jest do poprawki).
 
Mimo wszystko będę próbował jak najwięcej sam ogarnąć, mam znajomego, który może mi trochę pomoże w podłączaniu tego wszystkiego. Raczej wolę celować w używki, nie zależy mi aż tak bardzo na super pięknym oryginalnym sprzęcie. Dzięki wielkie za odzew :)
 
Powrót
Góra