• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Opóźnienie załączania wzmacniacza

poczytaj pdfy KITow z AVT - tam jest wyjasnione ktore elementy za co odpowiadaja (R+C na nozke mute i stby)
 
zobacz jak to ja rozwiazalem, schemat jest w temacie TDA w subie prasto i tanio...
Z drugiej strony TDA w prostym ukladzie mostkowym nie zapewnia cichego zalaczania! Bo sygnal jest podawany na wejscie odwracajace a ono nie ma funkcji mute.
 
załącznik. Czytaj tytuł archiwum.

Przekaźnik zastosuj odpowiedni do napięcia zasilającego układ. Rezystor R5 daj równy impedancji ( opornosci ) cewki przekaźnika. Czyli zmierz miernikiem albo zeby w jakimś servisie, lub w sklepie elektronicznym ci zmierzyli.
Przekaźnik powinien być > http://www.cyfronika.com.pl/p_import.htm czytaj na dole - DPST - podwójny zespół styków wyłącz/załącz;
lub
DPDT - podwójny zespół styków przełącznych.

możesz wybrać :
JQX-115F/05
JQX-115F/12
JQX-115F/24
JQX-115F/48

wszystkie są na 8A to zapas masz maxymalny tylko do napięcia dobierz
 

Załączniki

Powrót
Góra