• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

projekt skrzyni szczelinowej do głosników SW.STX.10.2.400.2x4

Rejestracja
Lip 3, 2011
Postów
71
Reakcji
0
Lokalizacja
Poznań
witam, tak jak w temacie poszukuje projekt skrzyni do dwoch glosnikow 10" najlepiej szczelinowa, Bylbym wdzieczny jakby mi ktos cos podeslal,Oczywisnie z mozliwie najnajlepszym strojeniem, Aktualnie mam skryznie 50l przy stx 12" strojona na 25Hz. pozdrawiam
 
Paweł.No wlasnie dlatego pisze bo nie chce robic drugiej strojonej na 25Hz ;) Nie wiem czy pierwsza lepsza skrecona skrzynka bedzie dobra glownie rozchodzi tu o wymiary szczeliny
 
Nie na temat...
tak, gotowy ;)


niestety projekt nie skonczony - bawilem sie w tunel po skosie i tego nie udostepnie bez sprawdzenia
druga wersja jest z zawracajacym tunelem - duzo roboty

no chyba ze zrobisz bez pochylonej scianki? to wtedy duzo latwiej ;)
 
Pawel ja sie nie walnąlem tylko specjalnie bylo na 25Hz skrzynie robilem wg projektu xD

---------- Post dodany o 13:05 ---------- Poprzedni post o 12:38 ----------

Paweł, moze byc bez pochylonej scianki bo nie mam teraz pily aby pod kątem zciac :)

---------- Post dodany 24.11.2013 o 20:43 ---------- Poprzedni post 23.11.2013 o 13:05 ----------

i jak tam z tematem, ma ktos cos bo inaczej bede skrecal byle jaka czyli nawet wymiary szczeliny wezme sobie na oko ;p
 
byle było latwo zrobic, wymiary nie wyzsza niz pol metra i nie dluzsza niz 115cm i nie glebsza niz60
 
skrecilem 2x 30l na 35hz wg projektu, jak dla mnie jedna wielka masakra. Glosnik zero "je..cia" wachluje wachluje a basu prawie wcale...;/ Na mojej skryzni krecanej na okolo w ktorej siedzi 12stka trzesie domem ze masakra dwie dziesiatki graja przy nim jak jakies woofreki creativa
 
dziwne...
albo glosniki nie wygrzane, albo wzmacniacz do d...
wg mnie 10" gra lepiej od 12" a przy tym ilosc basu niewiele mniejsza
 
moje odczucie ilosc basu maaaaaaaasakrycznie mniejsza, uszkodzona 12stka naprawde az delikatnie w klate bije a to pompuje ledwo bo ledwo ;/ Podlaczane pod dwa wzmaki do teog glosniki roznie podlaczalem aby zmienic opornosc, coprawda te 10tki maja 2x4ohm a 12stka 2x2ohm ale jade pod wzmcniaczami domowymi a nie samchodowymi a domowe ma do 16ohm.

testowane pod marantzem pm 750 oraz pod akai am u 210 pod ktorym 12tkatrzesie domem mimo ze wzmcniacz dosc slaby
 
niemaopcji wszystko podpiete jak nalezy zmienilem opornosc na cewki rownolegle i glosniki szeregowo, Jakos zagralo. Mam byc szczery tomoze nie wina samych glosnikow a skrzyni w ktorych glosnik gra jak gra. Moze kwestia kilku dni az glosniki sie wygrzeją, do tego podlazylem swoja 12stke, zagralo jak zagralo jednak to jeszcze nie jest to, spodziewalem sie czystej glebi.
http://www.youtube.com/watch?v=xZgUaOQmjXU&feature=youtu.be
 
Zdjęcia skrzynek, Nie stety materiał to osb bo plyt mfp nie bylo ale skrece nowe najszybciej jak bedzie to mozliwe, 30l@35Hz wg projektu Pawła oraz okolo 50l@25Hz

80ar.jpg


qsk2.jpg


Jesli chodzi o same glosniki faktycznie z czasem graja coraz lepiej na poczatku naprawde bylo to marne granie ale z czasem wygrzania sie gra juz naprawde fajnie, mysle ze jeszcze troche sie rozruszaja i bedzie fajnie. Jesli chodzi o cisnienie to w moim pokoju czuc uderzenie na klatce piersiowej. Drąze pudełka i inne rzeczy znajdujace sie z drugiej strony pokoju. Zademonstruje filmik normalny utwór w remixie bez jakis mega podbicia basów na okolo 1/3 mocy i szklanka na biurku.

https://www.youtube.com/watch?v=uZrSXxOCbbQ
 
Powrót
Góra