• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Wzmacniacz do przedwzmacniacza lampowego

Rejestracja
Lis 21, 2009
Postów
431
Reakcji
0
Lokalizacja
Pszczyna
Witajcie,
Zacznę może od tego, że posiadam kolumny Klipsch RB-61 II.
Potrzebuję dopasowanego do nich wzmacniacza, z którego chciałbym zrobić tzw. hybrydę - dołożyć przedwzmacniacz lampowy. Niestety, na konkrety wzmacniacz lampowy, zdolny wysterować te kolumny mnie nie stać :D
Nie mam jeszcze żadnego konkretnego przedwzmacniacza, bardziej chodzi mi o dobór czegoś, co będzie uzupełnieniem tego "lampowego brzmienia". Myślałem nad uniampem Irka, ewentualnie czymś na TDA7294, choć to raczej słaby pomysł.

Liczę na Wasze propozycje :)
 
wzmacniacz lampowy, zdolny wysterować te kolumny
Do nich spokojnie wystarczy 5W by nagłośnić ok 25m2. Do niedawna używałem 2W z Tannoy Revolution XT 8F w 17m2 i dawał radę.
Stanowczo nie pchał bym się w hybrydę, no jeśli już to przedwzm tranzystorowy i na koniec diabły 10W do 20W. Niskie zniekształcenia wejścia i lampowy dźwięk.
 
Powrót
Góra