hmmm co do 2012 to jeszcze słyszałem teorie o zamianie biegunów magnetycznych kuli ziemskiej, a to już kilka razy się zdarzało , reszte tej tej teorii można sobie odpowiedzieć co mogło by się wtedy stać :/
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
rok 2012, nauka a s-f, kosmos, paranormal itp itd
Collapse
X
-
marian, zaczynam sie bać Ciebie :lol:
Moim zdaniem nie ma co się rozwodzić nad rzeczami na które nie mamy wpływu, nie znamy mechanizmu ich działania lub po prostu nic o nich nie wiemy (np. przepowiednie). Chyba ze tylko z nudów lub ludzkiej ciekawości, ale nie rzeby w to wierzyć lub to powtarzać.
marian, dziwie sie Tobie że wierzysz w takie rzeczy, tym bardziej ze nie wierzysz w Boga (co wywnioskowałem z twojej wcześniejszej wypowiedzi, jeżeli tak nie jest to przepraszam), bo twoja ostatnia wypowiedź aż tętni tajemnicą boskości (rzeczy i zjawiska których zwykły człowiek nie moze pojąć bla bla...)
aha...
Zamieszczone przez marianze sa kolory ktorych czlowiek nie jest w stanie sprecyzowac?
Skomentuj
-
Ja już od dziecka wykrywam cieki wodne, ale uważam, że mamy przed sobą jeszcze tyle zjawisk które mozna wytłumaczyć empirycznie, że szkoda życia na ezoterykę. Jakby nie patrzeć to raczej myśl inzynierska a nie wróżbici ukształtowali naszą kultrurę.
A co do brania rzeczy we własne ręce o których wczesniej pisałem. I może na początek z grubej rury: jeżeli ktoś narzeka, że w TVP nie ma nić ciekawego to niech sobie nie opłaca abonamentu..:) i nie ogląda. Krótka prosta łatwa decyzja - jednak wielu ludzi woli "po staremu".
Prawda jest pod nosem a ludzkośc błądzi jak dzieci we mgle. Jakkolwiek spiskowo by to nie zabrzmiało, to ciężko sie oprzeć wrażeniu, że wąska grupa ludzi stoi na szczudłach i produkuje tą mgłę hektolirtami.
mała ankieta:
kto wiedział, że rury do budowy rurociagu Jamalskiego robią 2 huty na swiecie a obie należą do jednego Hindusa?
Skomentuj
-
Sporo na te tematy na stronie http://www.sm.fki.pl/ w działach wiedz nauka, duchowość, kosmos paranormal. Upierdliwe tylko jest za każdym razem przewijanie strony, bo wszystko jest zawsze daleko na samym dole.
Nie we wszystkie tematy można uwierzyć ale dają do myślenia.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez ŁukaszNmarian, dziwie sie Tobie że wierzysz w takie rzeczy, tym bardziej ze nie wierzysz w Boga
Zamieszczone przez marianze sa kolory ktorych czlowiek nie jest w stanie sprecyzowac?[/quote]
Nie napisalem "meszczyzna" tylko "czlowiek".
Skomentuj
-
Ciek wodny to taki strumyczek pod ziemią. "odkryłem" to przy okazji wiercenia studni obok mojego domu. Przyjechała 'wróżdźka" jak ją nazwałem szukać odpowiedniego miejsca. Jakie było moje zdziwienie, kidy po jej odjeździe potrafiłe z powroem wskazać miejsca które ona wskazała. Powtórzyłem to samo u sąsiadów i szczerze mówiąc rzuciłem to w cholerę, bo zaczęło mi swiatopogląd wybebeszać:)
Skomentuj
-
Zamieszczone przez marianPowiedz mi,czy slyszales o kolorach nie nazwanych? ze sa kolory ktorych czlowiek nie jest w stanie sprecyzowac? czy slyszales o zwierzetach i roslinach jakich nikt jeszcze nie widzial,rownoczesnie nie przypominajace zwierzat i roslin? czy slyszales dzwieki nie podobne do zadnego dzwieku jaki kiedykolwiek slyszales?
Skomentuj
-
Ten strumuk to tak metforycznie:)
A z nowmi gatunkami nie przypomiającymi niczego co widzieliśmy do tej pory to trochę populizm. Szacuje się, że znamy zaledwie kilka % ogólnej liczby owadów a jeszcze mniej organizmów wodnych ( których środowisko to ok. 70% powierzchni naszego globu).
Mało kto wie, że trwa teraz VI Wielkie wymieranie gatunków. Ostatnie to wyginięcie dinozaurów. Co ciekawe znikneło wtedy ok. 25% ówczesnie istniejących gatunków i nie było to najwieksze z wymierań. W największym wymarło ponad 50%. Wykazano jednak, że po każdym z nich przyroda odradzała się z jeszcze większą siłą.
Żeby uzmysłowić wam o co chodzi, powiem, że za kilka lat w Polsce zagrożony wyginięciem może być... WRÓBEL. Ale co kogoś jakis ptaszek obchodzi, czy jaszczurka - jednak wiecie co się dzieje jak pęka jedno ogniwo łańcucha..
A tak przy okazji kolorów:
jak opiszecie "zwykły" zielony?
Skomentuj
-
Zamieszczone przez mor den siurA tak przy okazji kolorów:
jak opiszecie "zwykły" zielony?
Zamieszczone przez ŁukaszNmy mężczyźni rozróżniamy tylko kolory tęczy
co do widzenia kolorów to np. przy Achromatopsji to żadnej barwy nie nazwiesz bo jej nie widzisz
Skomentuj
-
Jeśli chodzi o koniec świata, to osobiście nie wierzę w żadne bajki na temat jakiś planet, czy coś :P Jeśli nadejdzie, to tylko z winy człowieka :P Bo coraz większe "jaja" ludzie na tym świecie robią - terroryzm i te sprawy.
A jeśli chodzi o te kolory, których człowiek nie widział itd., to raz sobie myślałem, jakoś tak z głupa - ciekawe, czy są jeszcze jakieś nieodkryte kolory xD Ale włączyłem photoshopa, następnie palete barw i stwierdziłem, że nie ma możliwości, żeby zmieścić tam więcej kolorów xD
Skomentuj
Skomentuj