Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

15'+6'=jak to ugryźć stylistycznie?

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    15'+6'=jak to ugryźć stylistycznie?

    Witajcie panowie (a może i panie). Od kilku tygodni mam straszny problem, a konkretnie próbuje jakoś połączyć stylistycznie dwa głośniki, 6cio calowy i 15sto w jednej kolumnie. Macie może pomysły jak to zrobić aby miało to ręce i nogi?

    #2
    Ala altusy lub 15 calowy na bok kolumny :razz:

    Skomentuj


      #3
      Shiver, A nie myślałeś o zrobieniu coaxiala? Bardzo dużo zalet w stosunku do typowego umieszczenia. Wypuścić przed 15' deskę i w niej zabudować tego 6' bo pewnie jest szerokopasmowy? Obudowa także mogła by wtedy być niższa a więc i mniejsza co za tym idzie lżejsza a kregosłup trzeba oszczędzać

      Skomentuj


        #4
        Na bok odpada ze względu na to że na froncie zostanie sama szerokopasmówka a mimo wszystko będzie on dość spory ze względu na to aby zachować odpowiednio dużą kubaturę całości. Coaxial to już jest jakiś pomysł, tylko jedno ale...w przypadku głośnika szerokopasmowego dźwięk z 15'stki będzie uderzał o tył membrany co nie występuje np. w wysokotonówkach ze względu na magnes a to już może być problematyczne.

        Skomentuj


          #5
          Shiver, ta szerokopasmówka nie wymaga raczej dużej obudowy - można zabudować ją od tyłu jakąś doniczką jak np. ma ARP150 i gdybyś to zrobił z pomysłem, uzyskał byś dodatkowo kolektor fazy - a to kolejny plus takiej budowy :)

          Skomentuj


            #6
            Zrob kolumny w ksztalcie balwanka to ostatnio dosc modne choc trudne.

            Skomentuj


              #7
              Nie no bałwanka nie dam rady zrobić niestety, aczkolwiek ciekawa opcja.

              LightSound, sęk w tym że nie chce ich zabudowywać z tyłu, teraz grają w OB i to mi odpowiada, ew. w grę wchodzi jeszcze linia transmisyjna.

              Skomentuj


                #8
                Shiver, w temacie o audioshow 2010 sa zdjecia takiej duzej odgrody
                ja nie moge wrzucic jej zdjecia bo oba kompy padly a zostala mi jedynie komorka
                moze to zdjecie ci cos pomoze
                Juz mi sie nie chce...

                Skomentuj


                  #9
                  Zobacz sobie OB GRANADA Czy CI pasuje stylistycznie :)
                  Albo http://www.audiostereo.pl/uploads/ol...1260740163.jpg
                  optycznie szerokopasmowiec wypada bardzo fajnie, co do całości, szerokopasmowy umiesciłbym własnie w takim czymś, no i nie zamykał tylnej scianki kuli Jak zrobić kule? Kupić dwa duże globusy, kupić żywice i bawić sie w papranie. Niestety nie okleisz tego fornirem, ale mozesz lakierowac :)

                  Zobacz tez cos ala WLM, moze warto tez zrobic moduł http://www.audiostereo.pl/uploads/ol...1218503025.jpg ot takie coś :)

                  Skomentuj


                    #10
                    http://allegro.pl/show_user.php?uid=14979962
                    ten użytkownik wystawiał przez długi czas takie fajne odgrody w kształcie jakby liścia albo coś, bardzo fajnie to właśnie wyglądało jak na górze był jakiś szerokopasmowiec a na dole duży basowiec, kształt ładnie się w to wpasowywał. Wystawiał przez długi czas, a teraz jak na złość je zdjął i nie mogę Ci tego pokazać Shiver... Możesz do niego napisać i poprosić o jakieś zdjęcia, może akurat spodoba Ci się koncept :)

                    Skomentuj


                      #11
                      melisław, to poszukaj w zakonczonych
                      Juz mi sie nie chce...

                      Skomentuj


                        #12
                        lklukasz, dzięki :) Jakoś nigdy nie zauważyłem tej opcji przy szukaniu... http://allegro.pl/isophon-saba-odgrody-i1297312425.html

                        Skomentuj


                          #13
                          Zamieszczone przez melisław
                          ten użytkownik wystawiał przez długi czas takie fajne odgrody w kształcie jakby liścia albo coś, bardzo fajnie to właśnie wyglądało jak na górze był jakiś szerokopasmowiec a na dole duży basowiec, kształt ładnie się w to wpasowywał.
                          Wygląda estetyczni, ale montaż tweetera i średniaka centralnie w dużych dechach powoduje sumowanie się zjawiska baffle step.

                          Skomentuj


                            #14
                            Wiem, że trochę ciężkie do wykonania boki, ale głównie chodzi mi o zasadę.
                            Kiedyś bawiłem się w Rhino 3d i takie coś mi wyszło:

                            Skomentuj


                              #15
                              Ajj, nie zrozumieliśmy się :) 15-stki będą zabudowane w zwykłym bass-reflexie, a szerokopasmówki mają być w linii bądź OB.

                              http://www.audiostereo.pl/uploads/ol...1218503025.jpg

                              Ta koncepcja mi się nawet podoba aczkolwiek tutaj mamy sub gdzieś na 10ciu calach i dzięki temu wygląda to całkiem zgrabnie. No ale jest to propozycja do rozważenia.

                              Skomentuj


                                #16
                                Tak sub na 10 calach ale i mid jest na 4calach chyba, ma 12cm to MCA12 od Seasa :) CO do wysokich z szerokopasmówki, wg mnie jakbyś w przyszłosci założył prawdziwy wysokotonowy to byłoby super

                                Skomentuj


                                  #17
                                  Powiem Ci że zdziwiłbyś się jak gra F155 w wysokim paśmie :) Wiadomo, da się dużo lepiej ale narazie nie czuje potrzeby dokładania wysokiego a poza tym psuje to koncepcje szerokopasmowości. Póki co większym zmartwieniem jest rozrysowanie projektu i zebranie się do roboty bo ostatnio nie ma na to ani czasu ani chęci :P

                                  Skomentuj


                                    #18
                                    A jak planujesz cięcie miedzy nimi ??

                                    Skomentuj


                                      #19
                                      Jak dobrze pamiętam miało to być 200-300hz. Problem jest inny, mianowicie różnica Splu napięciowego 2,83V między nimi to jakieś 10db co oznacza nie mniej ni więcej że dół będzie trzeba odciąć już koło 100hz co wiąże się z dużymi wartościami elementów. Plus taki że głośnik ma 4ohm bo przy 8miu to byłby zamiast cewki mały transformator.

                                      Skomentuj


                                        #20
                                        Właśnie 100Hz pasowałoby doskonale do innej koncepcji, jeżeli mały litraż potrzebuje basowiec to proponuje inną obudowe http://www.humblehomemadehifi.com/Diary_final.html Takie coś. Cięcie lepiej zoorganizować aktywnie, wolałbym kupić troche elementów i zrobić jak w caraudio, filtrami, takie coś to na pewno mniejszy koszt jak zwrotnica z mega elementami. Wada jest taka że dwa ampy trzeba, ale i tak wolałbym na dwa jechać, zrobiłbym wtedy pomiary i ustwił odpowiednio SPL dwóch głośników. Piecem estraodwym zasilałbym sub a szerokopasmowca nawet domówką, można by się pokusić o jakiś UNIamp, wiadomo nie wszystko na raz. Koncepcja która teraz pokazałem daje duże plusy wizualne, szerokość obudowy jest minimalna, jest taka jak szerokosci do scianki z wooferkiem 18cm :) Nie dawałbym szerokopasmowca w tą samą bude z basem, przenoszenie wibracji i te sprawy nie byłby tu porzadne, lepiej umiescić OB na skrzynce, a dodatkowo dać kolce jakies albo coś co zmniejszy drgania. Wysokość skrzynki jest problemem i jej głębokość niby

                                        Skomentuj

                                        Czaruję...
                                        X