Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Standardy - kino domowe pomoc.

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Standardy - kino domowe pomoc.

    Witam.
    Kolega ma wzmacniacz 5.1 z wejściem tylko cyfrowym koaksjal jak i optyczne, jak podłączył go do odtwarzacza blu-ray to nie chce mu on grać z systemem dolby DTS tylko wyskakuje napis movie(film) 5.1 a niektóre filmy na discovery HD z tv satelitarnej pięknie są odtwarzane i słychać spory efekt przestrzenny (wyskakuje dolby DTS), dlaczego na filmach z blu-ray nie ma DTS tylko zwykłe 5.1 choć brzmi to jak analogowe surround.

    #2
    Już problem rozwiązany, "źli" programiści umieścili głęboko w opcjach włącznik AC3 (po co w ogóle ?) , w standardzie odtwarzacz dawał stereo :(.

    Skomentuj


      #3
      Ciekawe to "dolby DTS". Naprawdę taki napis wyskakuje? Dolby i DTS to dwa odrębne formaty kodowania dźwięku z dwóch różnych firm. Z tego co mi wiadomo to na płytach Blu-Ray poza formatami dźwięku HD musi być zapisana jedna z bazowych wersji dźwięku, czyli DD lub DTS (chodzi o kompatybilność wsteczną). Najczęściej wybierany jest DD ze względu na to że oferuje niższą przepustowość a więc zajmuje mniej miejsca na płycie. Nie mam jednak pewności co do tego czy na każdej płycie Blu-Ray jest dźwięk w "starym" DTSie. W pierwszej kolejności sprawdź menu odtwarzacza, a dokładnie opcje odpowiedzialne za to jaki sygnał ma pojawiać się na wyjściach cyfrowych.
      Arcam CD17 + Denon TU580RD + I-amp + W18E001 + T25CF002
      Grado SR125i

      Skomentuj


        #4
        A spytam jeszcze - jaki format jest standardem w blu-ray jak nie DTS czy DD ? ,tak ma kolega filmy opisane na opakowaniach.
        Napis "Dolby DTS" naprawdę się pojawia ,ale w większości materiału tylko sam "Dolby Digital".

        Skomentuj


          #5
          Tak naprawdę to jest wolna amerykanka. W standardzie miał być DD, DTS oraz LPCM. Formaty typu DD Plus czy DTS HD miały być opcjonalnie zamieszczane na płycie. No ale co płyta Blu-Ray to jest inaczej. Ze względu na kompatybilność wsteczną masz zamieszczony strumień DD, dodatkowo czasami jest DTS. Formaty bezstratne są na niemal każdej płycie Formaty "starej" generacji wycina się żeby trochu miejsca zwolnić nowym formatom dźwięku lub żeby zmieścić więcej dodatków :/ W końcu płytka Blu-Ray to tylko 25 lub 50 GB
          Arcam CD17 + Denon TU580RD + I-amp + W18E001 + T25CF002
          Grado SR125i

          Skomentuj


            #6
            A formaty bezstratne to jakie w przypadku blu-ray ? i jak je aktywować jeśli są we wszystkich nagranich ?

            Skomentuj


              #7
              Formaty bezstratne to DD TrueHD oraz DTS HD Master Audio. Niestety nie da się ich uzyskać na wyjściu SPDIF. Do transmisji tych sygnałów potrzebne jest wyjście HDMI w wersji co najmniej 1.3 i oczywiście amplituner/procesor który będzie potrafił zdekodować taki sygnał. W moim poprzednim poście wkradł się błąd. Formaty bezstratne są na części płyt Blu-Ray a nie na niemal wszystkich. Przepraszam za wprowadzanie w błąd :)
              Arcam CD17 + Denon TU580RD + I-amp + W18E001 + T25CF002
              Grado SR125i

              Skomentuj


                #8
                Dziękuje bardzo za info :).

                Skomentuj

                Czaruję...
                X