Tzn. Jak? Przy jednym cięciu?
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Mini pilarka
Collapse
X
-
Przecież nawet piła stołowa z podcinakiem robi dwa naciecia. Argument o czasie cięcia uznaje za zupełnie nietrafiony, bo nikt w ten sposób nie robi formatek seryjnie, a poza tym to tylko różnica kilkudziesięciu sekund, w zalznosci od maszyny jaka mamy. Co do ostrości tarczy to chyba jest oczywiste, że musi być naostrzona ale to raczej oczywista oczywistość, że ostrość narzędzia wpływa na jakość obróbki materiału.
Skomentuj
-
Można ciąć zagłębiarką na dwa przeloty- wtedy uzyskujemy czyste cięcie na obu rozkrojonych formatkach z wierzchniej i spodniej strony. W przypadku kiedy odcinamy nadmiar materiału z formatki (reszta jest spadem ) przy użyciu Festoola możemy to zrobić za jednym przelotem.( Listwa prowadząca ma specjalną taśmę na linii cięcia, która zapobiega wyrywaniu materiału). Jak mamy przyzwoitą tarczę to da się przeciąć nawet kilkadziesiąt mb płyty. Poza tym wszystkim zagłębiarka jest narzędziem do przycinania, nacinania , wycinania wewnętrznych otworów itp, a nie do rozkroju płyt
Skomentuj
-
Zamieszczone przez rych20 Zobacz postaPoza tym wszystkim zagłębiarka jest narzędziem do przycinania, nacinania , wycinania wewnętrznych otworów itp, a nie do rozkroju płyt
Tutaj skrajny przypadek piły na prowadznicy która jest stworzona do rozkroju płyt...
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz postaPrzecież nawet piła stołowa z podcinakiem robi dwa naciecia. Argument o czasie cięcia uznaje za zupełnie nietrafiony,
Ostrość piły to jedno, oczywista oczywistość jak powiedziałeś. Chciałem tylko zwrócić uwage na fakt, że dobra tarcza potrafi na początku uciąć nieźle, tzn. z mała ilością odprysków, ale jednak widocznych.
Nie odniosłeś się do najważniejszego, czyli kąta natarcia zębu na materiał. Teorerycznie taką pilarkę, zagłębiarkę trzeba by przesuwać do tyłu, ale to tez nie to samo. Podrzynak przede wszystkim kręci się w drugą stronę, stąd idealny efekt po ou stronach. Jeszczek raz, poproszę ucięty czystko 1mb białej płyty wiórowej.
- - - - - aktualizacja - - - - -
Zamieszczone przez Żółwik Zobacz postaZagłębiarka to piła, która jest głównie mobilna i ma zastąpić piłe formatową w małych warsztatach czy w pracy u klienta bez względu na typ pracy.
Zamieszczone przez Żółwik Zobacz postaDokładność rozkroju wychodzi idealna
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Marios Zobacz postaRobi dwa nacięcia w tym sam czasie, nie trzeba kombinować ze zmianą głębokości.
Zamieszczone przez Marios Zobacz postaOstrość piły to jedno, oczywista oczywistość jak powiedziałeś. Chciałem tylko zwrócić uwage na fakt, że dobra tarcza potrafi na początku uciąć nieźle, tzn. z mała ilością odprysków, ale jednak widocznych.
Zamieszczone przez Marios Zobacz postaNie odniosłeś się do najważniejszego, czyli kąta natarcia zębu na materiał. Teorerycznie taką pilarkę, zagłębiarkę trzeba by przesuwać do tyłu, ale to tez nie to samo. Podrzynak przede wszystkim kręci się w drugą stronę, stąd idealny efekt po ou stronach.
Zamieszczone przez Marios Zobacz postaJeszczek raz, poproszę ucięty czystko 1mb białej płyty wiórowej.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz postaTrzeba tylko obrocic material do naciecia.
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz postaTutaj Festool, Bosch, Makita, Mafell, czy Dewalt robi robote jak zloto.
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz postaTo jest podstawowe narzedzie stolarzy, ktorzy robia meble na wymiar.
Dalej uważam, że nie jest możliwe ucięcie jasnej płyty wiórowej bez uszczypnięć po pełnym zagłębieniu piły.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Marios Zobacz postaDalej uważam, że nie jest możliwe ucięcie jasnej płyty wiórowej bez uszczypnięć po pełnym zagłębieniu piły.
www.youtube.com/watch?v=bzwYGOBWPPc
Na wszystko jest sposob :) najczesciej bardzo prosty.
Tu masz ciecie bez podcinaka na zwyklej pile
https://www.youtube.com/watch?v=wVDCS7_1H1o
Oczywiscie nikt, kto zarabia konkretna kase na meblach nie bedzie tak pracowal, ale to nie znaczy, ze sie nie da.Last edited by Pogromca mitow; 29.07.2019, 12:14.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Marios Zobacz postaLiczący się stolarz (w tym przypadku meblarz) ogranicza cięcie formatek u klienta do minimum, tym bardziej że wchodzi w grę oklejanie krawędzi. Z regóły są to listwy, blendy wykańczające itp.
Zamieszczone przez Marios Zobacz postaDalej uważam, że nie jest możliwe ucięcie jasnej płyty wiórowej bez uszczypnięć po pełnym zagłębieniu piły.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz posta
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Marios Zobacz postaJa odnoszę się do cięcia "na raz". Tyle
Skomentuj
-
Wszystko da sie ladnie uciac ale jak juz wczesniej koledzy napisali nalezy troche myslec przy robocie.
Wazne pod jakim katem narzedzie tnace wchodzi i wychodzi z materialu.
W przypadku niewielkiego budrzetu, zdecydowanie polecal bym zakup ''normalnej'' pily recznej 8 lub 10 cali, porzadna tarcza i zrobic sobie blat roboczy z jakiejs plyty meblowej. Uwierzcie mi da sie. W miare jedzenia apetyt rosnie, po jakims czasie zestaw pila reczna + kawalek blatu pozwoli wam wykonac calkiem fajna pile z porzadnym plotem/culaga.i-AMP ,i-PSU, i-SMPS, i-KTO TAM WIE CO JESZCZE
https://www.facebook.com/IAMP-260036317687611/
Skomentuj
-
Luzy minimalne, na tarczy praktycznie nie ma. Stopa to odlew aluminiowy - idealna nie jest , ale w szynie jeździ dość precyzyjnie . Tarcze standardowe . Szyna prowadząca dzielona 2x700mm. Połączenie tych szyn na jednym wpuście ( to wada), taśma antyodpryskowa słaba ( można wymienić na lepszą). Jak coś to szyny Festoola pasują do tej zagłębiarki.
Skomentuj
Skomentuj