Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Układ StandBy - obsługa przycisku, LEDa, dowolnego pilota

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    [inna] Układ StandBy - obsługa przycisku, LEDa, dowolnego pilota

    Układ StandBy. Dokładnie wszystko opiszę poniżej. Słowem wstępu, jestem głównie prowodyrem powstania układu, jednak zasługi za projekt należą się komu innemu. Chciałbym podziękować kolegom .3lite - software, Taz oraz Gavron04 - hardware oraz wszystkim innym, których imion nie znam 😊. Początkowo miał być to projekt Tomka – Admina, przerobiony, tak żeby zmieścił się na mniejszej płytce. Jednak w raz z czasem, projekt się trochę rozbudował oraz ostatecznie powstał owy układ 😊.

    Cechy układu –
    • Układ zarządzany przez ATMega328P-AU,
    • Obsługa dowolnego przycisku mono, bądź bistabilnego,
    • Obsługa dowolnego pilota (analogicznie do układu Taza oraz .3lite na PGA 2320 - http://diyaudio.pl/showthread.php/24...amp-na-PGA2320),
    • Zasilanie dla LEDa. Napięcie 5V. Osobne napięcia dla dwóch stanów – OFF oraz ON. Dzięki temu, możemy przypisać różne diody dla różnych stanów (pokazano na filmiku),
    • Izolacja galwaniczna,

    Schemat



    PCB


    Gotowa płytka



    Filmik z działania (autorstwa kolegi Gavron04)

    Układ całkowicie sprawdzony, przetestowany. Pracuje u mnie w sprzęcie od ponad pół roku, bez najmniejszych problemów. Również przetestowany przez parę osób. Nikt nie zgłaszał problemów. Część elementów w SMD, stąd też wymaga trochę większe wprawy w lutowaniu. Niezbędny jest również programator, aby wgrać soft. Sposób nauki przedstawiony na załączonym filmiku. W skrócie poprzez dwukrotne wciśnięcie przycisku wprowadzamy układ w stan programowania. Następnie należy wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, odpowiadający kolejny za ON oraz OFF.

    W sumie to mogłaby postać kolejna rewizja. Jak widać na filmiku dioda od programowania trochę mocno świeci 😊. Należałoby tam dołożyć rezystor.

    Koszty części to około 31 zł (przy zamówieniu dla 5-10szt.) Samo PCB około 10-12 zł. Mam 10szt. wolnych płytek z prywatnego zamówienia, jeżeli ktoś byłby zainteresowany. Dodatkowo, jeżeli będzie chęć to stworzę ZZ na PCB, możliwe że włącznie z częściami.

    #2
    Kod źródłowy tego projektu bazuje na tym z PGA2320, więc myślę, że tego też warto tu wrzucić tym bardziej, że kilka osób o niego pytało:

    https://github.com/iryont/Standby

    Wymagania to Atmel Studio 7 i można śmiało samemu skompilować cały kod (Build -> Build Solution).

    Skomentuj


      #3
      Panowie, układ pierwsza klasa. Z mojego punktu widzenia brakuje tylko jednej rzeczy - wyprowadzenia UART i kilku niewykorzystanych wyjść GPIO. Dla nietypowych zastosowań.
      Możnaby zwiększyć długość płytki o jakieś 5mm i w tym miejscu dołożyć wyprowadzenie na goldpiny, do których podpięte były dodatkowe wyjścia z uC.

      .3lite. - Dzięki za źródła. Zaoszczędziłeś mi dużo pracy.

      Pozdrawiam,
      Seba

      Skomentuj


        #4
        Trochę czasu minęło i tak sobie pomyślałem, że w zasadzie powinienem też zarzucić link do softu, który zrobiłem na bazie pracy .3lite.
        Jeśli ktoś potrzebuje czegoś takiego to soft znajduje się tutaj:
        https://github.com/SebuZet/Standby
        Trzymam kciuki, żeby na ktoś na forum zrobił nową wersję układu standby, z WiFi na pokładzie i możliwością wybudzania urządzenia przez sieć :)
        Jeszcze raz pozdrawiam,
        Seba

        Skomentuj


          #5
          Witam, jest ktoś wstanie mi odpowiedzieć, czy AtMega 328PB zadziała bez większych zmian w kodzie? Posiadam płytki ze ZZ oraz przez pomyłkę kupiłem wcześniej wspomniane procesory zamiast AtMegi 328p.
          Tutaj są różnice między tymi procesorami: https://www.pololu.com/file/0J1464/A...te_AT15007.pdf .
          Last edited by ancque; 26.03.2020, 23:38.

          Skomentuj


            #6
            Niestety musisz kupić starszą wersję.
            http://www.gavron04.diyaudio.pl

            Skomentuj


              #7
              Nie wiem jakie peryferia procesora są używane w projekcie, to akurat da się przeskoczyć i dostosować kod do wersji PB ale problemem nie do przeskoczenia jest inny rozstaw nóżek między wersja p a PB więc koniecznie stara wersja do zakupu.

              Skomentuj

              Czaruję...
              X