Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głośnik bluetooth z Fountekami FE85

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Głośnik bluetooth z Fountekami FE85

    Po złożeniu pierwszego głośnika bluetooth z małymi, 40mm przetwornikami zdecydowałem się na budowę wiekszego boomboxa. Wybór padł na Founteki FE85 ze względu na stosunkowo liniową charakterystykę i zejście do 85Hz (-3dB) w stosunkowo małej obudowie. Objętość dla obu głośników, to około 3.8l. W gotowym projekcie, który składałem wcześniej złym rozwiązaniem wydawało mi się umieszczenie elektroniki w szczelnie zamkniętej obudowie, więc tym razem zaprojektowałem na nią osobną przegrodę. Zastosowałem wzmacniacz 2x25W TDA7492 z modułem bluetooth CSR8535. Całość zasilają 3 ogniwa Li-Ion Panasonica 3100mAh podłączone do modułu zabezpieczenia/ładowania. Użyty też został moduł step-up ustawiony na 13V. Obudowa została wycięta na frezarce CNC z płyty MDF 8mm na końcu oklejona folią przypominającą carbon. Aktualnie kombinuję z wytłumieniem i testuję inne wzmacniacze, moduły bluetooth.


    #2
    fajne
    jakas maskownica by sie przydala na glosniki

    na ile starczaja baterie?

    Skomentuj


      #3
      Zastanawiałem się nad maskownicą. Jeśli się na nią nie zdecyduję to chciał bym zmodyfikować front tak, aby głośniki były na płasko. Co do czasku grania- trudno mi powiedzieć dokładnie. Udało mi się go rozładować dopiero dwa razy. Myślę że jest to powyżej doby na 50% głośności.

      Skomentuj


        #4
        no to ladnie

        czyli metalowa maskownica na zabezpieczenie glosnikow + ramka z tkanina zeby wszystko ladnie ukryc?

        Skomentuj


          #5
          Możliwe. To jest jeszcze kwestia do przemyślenia. :)

          Skomentuj


            #6
            Można spróbować dopasować drucianą osłonę wiatraka w zasilaczu komputerowym.
            albo
            http://www.visaton.com/en/chassis_zu...gitter8es.html
            http://www.visaton.com/en/chassis_zu...tter_frs8.html

            Skomentuj


              #7
              Poleciał bym krawędzie frezem r10, tak jak w wzmacniaczach gitarowych i wpuścił głośniki w obudowę tak by np. maskownice z wentylatorów komputerowych je osłaniały.
              BR wypuścić od dołu, a całości dać gumowe nóżki 2cm by, by uzyskać coś w stylu dosuwania do ściany kolumn z BR z tyły dla podbicia basu.

              Skomentuj


                #8
                Dziękuję za zainteresowanie tematem. Poszukam osłon z zasilaczy w dobrej cenie. Myślę, że to może być dobre i nie drogie rozwiązanie. Co do pomysłu z BR z wyjściem na dół- bardzo ciekawe. Czy próbował już ktoś takiego rozwiązania? Jeśli ma to prawo działać bardzo chętnie porobił bym testy i wykonał nawet drugą obudowę z poprawkami.

                Skomentuj

                Czaruję...
                X