Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ferrofluid- lepiej czy gorzej ???

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #21
    Obiektywnie patrząc na ten temat sporo tu domysłów i gdybań. Na dodatek w każdym (prawie) poście autor wątku przekonuje o słuszności swojego działania. Wywaliłeś ferrofluid i gra wg Ciebie lepiej, ok. Natomiast każde "gdybanie" na ten temat, bez oparcia się o fakty (póki co jedynym faktem jest Twoja opinia dot. poprawy brzmienia) jest bezsensowne i w ten sposób można tworzyć jedynie założenia do zweryfikowania (pomijam wykonalność).

    Skomentuj


      #22
      No bo to jest tak: mam swoje zdanie i się z nim zgadzam.

      Skomentuj


        #23
        Zamieszczone przez mbar Zobacz posta
        No bo to jest tak: mam swoje zdanie i się z nim zgadzam.

        Nie do końca jest tak jak mówiecie ponieważ ja jedynie prowokuję do rozmowy na ten temat. Ja niestety zmodyfikowałem w ten sposób tylko jedną parkę wysokotonówek i na tym opiera w chwili obecnej swój pogląd. Co do "gdybania" czy domysłów to w sensie handlowym mam dość sporą wiedzę na ten temat ponieważ przez wiele lat reprezentowałem różnych producentów (nie audio) na rynkach zbytowych ale nie o tym mowa... Temat brzmiał "ferrofluid - lepiej czy gorzej". Ciekawiło mnie czy może ktoś z szanownych forumowiczów próbował tego zabiegu i z jakim skutkiem ponieważ np. w przypadku tego konkretnego modelu modyfikowanego przeze mnie nastąpiła "poprawa" brzmienia w moim odczuciu. Niczego nie chcę nikomu wcisnąć ani do niczego przekonać...interesuje mnie jedynie dyskusja i opinia innych , bardziej doświadczonych użytkowników. Pozdrawiam :)

        Skomentuj


          #24
          Podzielam pogląd kolegi SilverCrain-a.

          http://www.highfidelity.pl/faq/0803/wiar1.html

          Jak by ktoś chciał poeksperymentować - http://audiovideomax.pl/glosniki-wys...ch-05ml/p,7712

          Skomentuj


            #25
            Panowie bez ferrofluidu napewno jest inaczej a to czy lepiej czy gorzej niech kazdy rozsadzi sam.
            Juz mi sie nie chce...

            Skomentuj


              #26
              Przeczytajcie http://www.akustyk.com.pl/wavecor/TW030WA05-08.html , ferrofluid wskazany jest w sytuacjach niskich podziałów i filtrów I rzędu (wiadomo, można dostarczyć więcej mocy). Jednak bezkompromisowe zastosowania wykluczają jego zastosowanie. Nie trzeba się głęboko zastanawiać żeby z fizycznego punktu widzenia zobaczyć ograniczenia jakie niesie zastosowanie f-f. Niestety, marketing kiedyś nas zabije. Tańszym rozwiązaniem jest kilka kropel wzmiankowanego płynu niż opracowanie kopułki o np. nieco większej średnicy (niektóre firmy to robią) , mocy wystarczy i fs jest na niskim poziomie.

              Skomentuj


                #27
                Zamieszczone przez elerom Zobacz posta
                Tańszym rozwiązaniem jest kilka kropel wzmiankowanego płynu niż opracowanie kopułki o np. nieco większej średnicy (niektóre firmy to robią) , mocy wystarczy i fs jest na niskim poziomie.
                I pozniej taka kopulka ma charakterystyki kierunkowe jak wstega w pionie i jeszcze pelno rezonansow na skraju pasma ktore trzeba filtrem ciac. Dziekuje za takie rozwiazanie.

                Skomentuj

                Czaruję...
                X