To juz lepiej uzyc rowniez darmowego REW, ktory wciaga nosem Holma.
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Początek pomiarów.
Collapse
X
-
Jakby kogoś interesowało to znalazłem jeszcze coś takiego. Ch-ka to jak dla mnie klon oryginalnego Panasonica. https://sklep.avt.pl/mikrofon-pojemn...4-5-2-2mm.html
- - - - - aktualizacja - - - - -
https://www.google.pl/url?sa=t&sourc...dL8wjXu0igbsw3
Tutaj pdf tej wkładki z ch-ką .
Do Rewa trzeba jiga czy coś z tych rzeczy?
- - - - - aktualizacja - - - - -
A jak sobie rew radzi z latencją? Holm sobie radzi podobno całkiem nieźle a rew?
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Oskar29 Zobacz postaA jak sobie rew radzi z latencją? Holm sobie radzi podobno całkiem nieźle a rew?
Skomentuj
-
No więc zacząłem pomiary w tak lubianym na forum Holmimpulsie. Wszystko fajnie, program też jest prosty i czytelny tylko mam jeden problem. Za każdym razem gdy mierze jakikolwiek głośnik/kolumnę to mam ogromny spadek na wysokich tonach. Pliki kalibracyjne nie pomagają też niestety. Nie wiem czego może być to przyczyna. Mierzyłem szerokopasmówkę TB która pasmo do 20khz powinna mieć równe w miarę. Mierzyłem też kopułkę seasa 22taf/g i ta kopułka według pomiaru również ma spadek, a raczej nie jestem na tyle głuchy żeby nie usłyszeć spadku -25dB na wysokich tonach
. Jakiś pomysł czego to może być wina?
Mierzę prosto z komputera (laptopa) na wejściu mic in, program holmimpulse, mikrofon mam od Hermesa (ma jakieś 10lat mniej więcej z tego co się dowiedziałem, a wkładka jest kupowana z zamówienia z forum). Jakiś pomysł czego to jest wina :glare: ? Wszystkie opcje programu chyba przepatrzyłem i różnice są nie wielkie. Zakryłem też dla próby przy pomiarze wysokotonówkę i widać jeszcze większy spadek, zaczynający się o wiele wcześniej więc mikrofon działa. Podobną sytuację miał ktoś z tematu na elektrodzie (identyczne wykresy jak moje w tym górnym rejonie praktycznie). Pomogła wymiana mikrofonu czy u mnie też to będzie konieczne?
- - - - - aktualizacja - - - - -
Możliwe że to wina wejścia mic in w laptopie?Last edited by Oskar29; 14.02.2018, 17:35.
Skomentuj
-
Sprawa okazała się dosyć prosta. Szkoda że wcześniej na to nie wpadłem. Jakby ktoś miał kiedyś takie problemy to zmniejszcie czułość mic in :) . Pomiary mam teraz do mniej więcej 18-19Khz czyli jak na moje potrzeby w zupełności wystarczająco :) . Okazało się że za duża czułość wejścia mikrofonowego obcina wysokie tony.
Skomentuj
-
Dobra mam teraz inny problem z holmem. O ile pomierzenie ch-ki niskotonowca poszło gładko to mam problem z wysokotonowym. Za cholerę nie mogę go pomierzyć. Jakie powinny być ustawienia albo jak powinno mierzyć się wysokotonówki? Używa/używał ktoś może holma? Może mam coś źle zaznaczone w ustawieniach pomiaru?
Skomentuj
Skomentuj