Co możecie polecić z dużych szerokopasmówek, które poradzą sobie i zagrają samodzielnie w pełnym paśmie? (prośba o nie pisanie, że szerokopasmówka nie gra, powieważ wiem o tym...) Osobiście słuchałem i jestem pod wrażeniem Sonido koszt w granicach 2 tyś za parę. W sumie wybór jest niewielki z tańszych znalazłem Visatona i Gradienta no i pełną ofertę TB ale jakoś mnie nie przekonują, chodź cena wyższych modeli dochodzi do tysiaka za sztukę.
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Szerokopasmówka 6,5' - 8'
Collapse
X
-
Wg mnie w tej wielkosci dobrze grajaca szerokopasmowka kosztuje majatek. Moze lepiej przemyslec mniejsze Sonido, albo wlasnie STX, tzn CubeAudio.
Zamieszczone przez Echo1 Zobacz postahttp://www.visaton.com/en/chassis_zu...nd/bg20_8.html
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz postaWg mnie w tej wielkosci dobrze grajaca szerokopasmowka kosztuje majatek.
Skomentuj
-
ja polecam ten
http://audiotransducers.com/pl/szero...d-w6-1916.html
- - - - - aktualizacja - - - - -
u mnie gra w obudowie zamkniętej bo nie uznaje żadnych grzmiących rur typu br czy tuba.
- - - - - aktualizacja - - - - -
musi wtedy mieć towarzystwo głośnika niskotonowego , u mnie 26 cm .
- - - - - aktualizacja - - - - -
zwrotnica jest dsp FIR , bas wzmacniacz w kl D , szerokopasmówka na LM .
- - - - - aktualizacja - - - - -
a tutaj coś na temat zwrotnicy
- - - - - aktualizacja - - - - -
http://livesound.pl/tutoriale/artyku...yce-filtry-fir
- - - - - aktualizacja - - - - -
mimo że są możliwe strome zbocza lepsze efekty brzmieniowe dają te łagodniejsze nachylenia.audiofil nie lubi plików i DSP nie chcąc wiedzieć że w studiu cały czas używa się DSP i nagrywa się najpierw do plików 24 bit ...
http://www.rane.com/note160.html
Amethyst Trinnov Audio
Skomentuj
-
Zamieszczone przez dolphin123 Zobacz postaU pharoha sluchalem tych TB albo podobnych i bardzo pozytywne zaskoczenie.
audiotransducers.com/pl/szerokopasmowe/273-tang-band-w8-1772.html
- - - - - aktualizacja - - - - -
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz postaTe male Sonido graly u Bodnara rewelacyjnie w pseudotubie. Chyba nawet razem sluchalismy.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Marios Zobacz postau mnie wchodzi w grę tylko TL
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Hermes Zobacz postahttp://www.diyaudio.com/forums/full-...12p-mltls.html
Skomentuj
-
Postaram sie najprosciej jak to mozliwe wyjasnic co to jest ML TL, jak dziala i czym sie rozni od BR, choc z pozoru wyglada tak samo.
W obudowie BR za strojenie ukladu rezonansowego odpowiada pojemnosci komory i masa w tunelu br. Nie jest istotny ksztalt komory, tylko jej pojemnosc. Obudowa MLTL stanowi pewne rozwiniecie zwyklej obudowy TL. W porownaniu do obudowy BR celowo robi sie wysokie i proste obudowy, ktore na calej swojej dlugosci ukladaja fale rezonansowa, ktorej czestotliwosc zalezy od dlugosci calego tunelu. Na koncu znajduje sie maly i krotki tunel BR, ktory sluzy jako dodatkowa masa "przyklejona" do konca obudowy tworzacej tunel. Dzieki temu rezonans mozna obnizyc.. Jaka jest roznica miedzy MLTL a BR? Obrazowo mozna to fajnie przedstawic za pomoca linijki. Wyobrazcie sobie, ze bierzecie dluga linijke i jeden z jej koncow mocujecie do biurka. Jesli pukniecie w linijke, zacznie ona drgac, bedzie miala swoj rezonans. Aby zmienic rezonans sa tylko dwie mozliwosci, wydluzyc linijke, lub zwiekszyc jej mase. I tutaj wlasnie przychodzi do pomocy dodatkowa masa ruchoma w porcie BR. Zatem, jesli do tej linijki dokleimy na jej koncu jakis ciezarek, to zmieni sie jej rezonans, na nizszy.
Dokladnie w ten sam sposob ukladaja sie fale rezonansowe w linii transmisyjnej. W MLTL tunel jest dosc krotki, niemal calkowicie wytlumiony zeby pochlonic niechciane rezonanse, a na jego koncu ten maly port BR jest tym dodatkowym ciezarkiem. Dzieki temu mozliwe jest niskie strojenie, duza efektywnosc, przy stosunkowo krotkim tunelu.Last edited by Pogromca mitow; 21.12.2015, 16:54.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Echo1 Zobacz postaJak się oblicza MLTL do danego głośnika?
Zamieszczone przez Echo1 Zobacz postaJaka jest optymalna wartość Qts głośnika do tego typu obudowy?
Skomentuj
Skomentuj