Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sub z desek (nie plyt)

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sub z desek (nie plyt)

    Na razie wszystko jest w fazach planow, ale:
    Bylem u zaprzyjaznionego stolarza omowic jego mozliwosci konstrukcyjne, na historie na temat sztywnosci obudowy itd.. zaproponowal, ze moze mi zrobic obudowe z desek (grubosci np. 3cm i to debowych)
    Kto moze mi rzeczowo odpowiedziec, czy warto sie w to bawic i komplikowac sprawe, czy warta sprawa zachodu, oczywiscie pod katem parametrow suba - a nie wygladu, bo przyznam, ze mam obawy co do skladania desek - glosnik bedzie mial 30cm.

    #2
    deski się rozsychają i po kilku miesiącach będziesz musiał sklejać nową budę.

    Skomentuj


      #3
      jak są deski dobrze sezonowane, bejcowane to będzie dobrze...
      przykład? proszę: stare dobre drewniane meble są robione z drewna dębowego i są długowieczne, parkiet to też prawidłowo sezonowana i impregnowana deska więc wszystko zależy od przygotowania materiału.

      Skomentuj


        #4
        Deski dębowe to dobry materiał są sztywniejsze i wytrzymalsze od zwyłej wiórówki a wiadomo że im sztywniejsza i wytrzymalsza obudowa tym lepiej.

        Skomentuj


          #5
          taki zestaw musi spełniać pewne wymagania .
          Warto w tym przypadku zastosowaś wzmocnienia pomiedzy równoległymi scianami.
          Wiem ze az 3cm ale debina jest bardzo twarda i doskonale "wybrzmiewa". stal jest jeszcze twardsza a z 3cm płyt byś nie spawał . Mdf potrafi tłumic energie a sklejka mimo ze odporniejsza na pękniecia juz tych właściwości co mdf nie posiada. Drewno jest gdzies pomiedzy Mdf a włukniastą sklejką. Debina jest doskonałym drewnem do kolumn lecz drogim i czasochłonnym .Wymaga impregnowania , suszenia , dobierania usłojenia by zachowana była estetyka , dodatkowe koszty np. wzmocnienia . Dlatego producenci wolą łatwiejszy Mdf. To tak jak pomiedzy obudowami B-r a TL
          Produceni stosuja B-r bo łatwo się powiela i koszty sa niewielkie . Natomiast TL niesie duze wkłady finansowe i czas wyprodukowania .


          a tak miedzy nami taki temacik w/g mnie to powinien byc w off topic

          Skomentuj


            #6
            Nie widze innego wyjscia niz klejonka debowa (taka jak na progi) ktora nie zmienia "parametrow" i to laczona na kanapke (czyli naspepna klejonke sklejke) na krzyz.Czyli jedna warstwa np pionowo a druga poziomo.
            Ogolnie grubosc sciany moze dojsc do 5 cm ale to pozytywne.

            Skomentuj


              #7
              Problem z MDF 22mm!

              Castroama, OBI i pare hurtowni, nigdzie nie ma MDF 22mm, u prodycenta moge kupic - grubsci 25mm 35zl/m2 - tyle, ze 2,8x1,8m.
              Znalazlem jedyny sklep, gdzie moge rozsadnie kupic, ale jedynie 16mm, co sadzicie, czy mozna zastosowac taka plyte, moze przednia sciane wzmocnic sklejka na calej powierzchni, na boczne listwy usztywniajace i bedzie dobrze?
              Zasilanie pudla okolo 70l to jakies 120W przy 30cm srednicy; buda oczywiscie BR.

              Skomentuj


                #8
                jak masz gruba sklejke to mozesz na normalna plyte kanapke zrobic, zawsze to usztywnienie.

                Skomentuj

                Czaruję...
                X