Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Regenaracja GDN16/20 w kolumienkch UNITRA

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Regenaracja GDN16/20 w kolumienkch UNITRA

    chcę odswiezyc kolumienki unitra na GDN16/20 i GDW7/15.
    powód prosty: zawieszenie się rozsypało.
    Naczytałem się troche o wymianie membran, bede robił to sam.
    Proszę nie pisac, ze to bez sensu, ze bedzie tylko burczało.
    mam 2 możliwości kupić stx gdn-16-50 gdn-17-80 albo samemu wymieniać cały układ w tonsilu (drugie podobno taniej i lepiej)

    jaką cewkę? nima tych starych 20W. skusić się na 40W? to zwiększy moc głośnika, czy rozwalę go mechanicznie (obudowa closed 7L)??

    Jakie dać zawieszenie/membrane?? gumowe, piankowe? które trwalsze??

    chcę dać większą osłonę przeciwpyłową np. z jakiegoś głosnika 25cm. czy to nie zmieni charakterystyki?

    do tego mam popalone tweeterki GDW7/15. czym mam je zastąpić?? srednica otworu 65mm. muszę je dopasować do nowej 40w cewki. jaką powinny mieć moc?? mnie uczyli, ze 1/3 basa. czyli niby mniejsze niż teraz.

    pewnie nie tylko ja mam takie problemy, więc sory jesli taki temat juz jest.

    #2
    Najleiej to by bylo dopasc caly ulad taki sam jak poprzedni. Jesli sie oczytales to wiesz ze po regeneracji glosnika niewiadomo jak oryginalnym zawieszeniem i cewka zmienia sie parametry. Ja bym postawil na calkiem nowa konstrukcje. nie rwal bym sie na wymiane. Nie orientuje sie ale biorac pod uwage czas pracy, koncentracje i czesci lepiej by chyba wyszlo jak bys kupil cos z STX :)

    Skomentuj


      #3
      ja bym pokusił się o regeneracje - efekt będzie napewno lepszy niż danie np
      stx gdn-16-50
      który jest bardzo lipnym głośnikiem ;]
      Pozatym tak powinno być taniej :)

      Skomentuj


        #4
        regeneracja tych głośniczków to w najgorszym wypadku 20 zł więc chyba watro??
        możesz pokusić sie o regeneracje własnoręcznie i jeszcze gardziej zmniejszyć koszt przy okazji zyskując doświadczenie
        pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Jak cewki w niskotonowych są dobre to ich nie wymieniaj. Koszt regeneracji dwóch takich głośników to góra 5 zł. No chyba że kupujesz oryginalne części albo z allegro, no to wtedy pomnóż cenę kilka razy. I dolicz wysyłkę.
          Większa wytrzymałość mocowa cewki to więcej drutu, który jest w dodatku grubszy (może się nie zmieścić w szczelinie). Więcej drutu to wyższa cewka, która już nie będzie się cała mieścić w nabiegunniku - amplituda nieco wzrośnie, ale efektywność znacznie spadnie. Ze względu na niższą efektywność, będziesz musiał jeszcze bardziej podkręcać głośność, co w połączeniu z wydłużonym karkasem cewki może spowodować jego uderzanie o dolny nabiegunnik i w konsekwencji uszkodzenie głośnika.
          Generalnie moc zależy tylko od tego, jak dobrze to wszystko poskładasz. Jak odwalisz lipę, to rozpadnie się przy 10 watach. I moc na pewno nie jest czynnikiem, na który trzeba patrzeć.

          STX GDN-16-50 to nie jest dobry głośnik, ale nie licz na to, że własnoręcznie zrobisz lepszy. Dobre chęci i przeczytanie kilku poradników nie wystarczy. Właśnie dlatego początkującym odpowiadamy "nie warto regenerować".

          Skomentuj


            #6
            ja sie bawilem w regeneracje 20 tonsila, jeden wyszedl dobrze a 2 troche trzeszczy, duzo dlubania jest ptzy tym i wogule ciezko jest to zrobic zeby za 1 razem bylo idealnie, jak tak nie bedzie to masz wszystkie czesci do wywalenia i kupujesz od nowa az nie uda ci sie to zrobic dobrze :]

            wgm lepiej kupic jakis glosniczek stx'a troche wiecej ale napewno bedzie to grac

            Skomentuj

            Czaruję...
            X