Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak poprawić wytłumione już przez zakład CA drzwi

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak poprawić wytłumione już przez zakład CA drzwi

    Mam wygłuszone przez zakład CA drzwi, w Peugeocie 406 drzwi, ale nie jestem zadowolony.
    Poprawa brzmienia zdecydowanie nastąpiła, ale ciągle słyszę wyraźne rezonanse na wyższym basie.
    Mam zamontowane głośniki Dls irydium 6,2i napędzane Dls A2, więc chciałoby się cieszyć neutralnym brzmieniem bez dodatków. Do tego te wielkie drzwi nie są optymalną pojemnością dla tych głośników, więc pomyślałem, że może jest jakiś sposób na ich zmniejszenie (myślałem o włożeniu na dole styropianu, ale nie jestem pewien, czy to dobry pomysł) Obudowa zamknięta nie wchodzi w grę, bo okna muszą się otwierać do przynajmniej 10 -15 cm. od dołu.
    Czekam na jakieś propozycje i z góry dziękuję.

    #2
    masz zdejcia drzwi? widziales jak je wytlumili?
    czesto w zakladach CA wyklejaja tylko wewnetrzna czesc drzwi, tak zeby tylko wlasciciel to widzial. zobacz czy okleili tez zewnetrzna blache od srodka drzwi. jak chcesz sie bawic to mozesz wykleic kazdy kawalek drzwi.
    glosniki koniecnzie na solidnych dystansach rowniez przyklejonych (uszczelnionych) do drzwi zeby nic nie latalo. na konice najgorsza zabawa - plastiki. musisz uciszyc boczek drzwi, linki i kable pod nim itp
    sporo zabawy z tym :???:

    Skomentuj


      #3
      Byłem przy montażu, drzwi są wytłumione całe od wewnątrz i na zewnątrz, także maty są przyklejone od wewnątrz do tapicerki. Cięgna i plastiki nie brzęczą. Ten denerwujący mnie rezonans to dźwięk wydawany przez duże płaszczyzny blach. Co sądzisz o pomyśle z kawałkami styropianu przyklejonymi silikonem w dolnej części drzwi, w ten sposób, żeby woda mogła spływać i żeby częściowo usztywnić ścianki drzwi i zmniejszyć ich objętość.

      Skomentuj


        #4
        styropian jakos do mnie nie przemawia. ale jezeli istnieje taka mozliwosc to usztywnij jakos blachy - np doklej jakies wregi, ksztaltowniki itp

        Skomentuj


          #5
          a jakbys dal jeszcze jedna, cyz nawet dwie warstwy maty na drzwi od wewnątrz, tzn na blachy zewnetrzne, ale od srodka...

          skoro to blachy wpadaja w rezonans to je usztywnic, najprosciej chyba matami, no chyba ze jakies wsporniki wspawasz..., ale to juz malowac by trzeba bylo drzwi raczej

          styropian chyba nie bardzo, nawet ze wzgledu na otwieranie szyb, ty bedziesz wiedzial zeby do konca nie otwierac, ale ktos inny wsiadzie i bedzie sie bawil i moze spalic silniczek, no chyba ze masz na korbke...

          Skomentuj


            #6
            W moim aucie mam wytłumione drzwi i brzęczały mi plastiki i cięgna. Z racji tego, że pracuję przy instalacjach grzewczych, wentylacji itp mam dostęp do izolacji kauczukowej, która służy do izolowania rur grzewczych oraz chłodniczych. Firmy które je produkują to np. Armacell (produkt nazywa się armaflex ac) i Kaflex. Jet to czarna, miękka, "gumowa" izolacja wraz z klejem o różnych grubościach (od 6mm do 30 mm). Po przyklejeniu ten izolacji 6mm na wytłumione drzwi plastiki się uspokoiły. Może takie rozwiązanie zlikwidowałoby rezonans w Twoich drzwiach, kolego KAPRINT.
            Dodam że w/w izolacja jest bardzo lekka.
            Ps. Jeśli by Cię interesowało to w garażu mam jeszcze kawałki tej izolacji.

            Skomentuj


              #7
              Dr.Watson, moglbys podac przyblizony koszt czegos takiego?

              Skomentuj


                #8
                Pytałem w hurtowni i szczęka mi spadła na ziemie !!!
                Mata 1m x 1 m o grubości 9 mm kosztuje 80 zł, a w rolce jest 20 mb!!!
                Strasznie droga sprawa. Tą którą ja mam 6 mm, wziąłem z magazynu, niestety resztki. Mogę załatwić grubszą - 30mm ale ona się niestety pod tapicerką nie zmieści, jedynie co to nakleić na blachy zewnętrzne, od środka.

                Skomentuj


                  #9
                  Nie chciał bym zwiększać za bardzo i tak już ciężkich drzwi. Dziękuję za propozycje i skorzystam z rady Pawła i zastosuję niesymetrycznie rozmieszczone usztywnienia z kątowników aluminiowych 15x15 mm klejonych na klej montażowy lub na silikon.
                  Jeśli chodzi o zmniejszenie pojemności drzwi to jak widzę brak jak na razie propozycji, wiec eksperymentalnie zastosuję styropian na dole do poziomu pozwalającego na pełne otwieranie szyb. Jak nie będzie poprawy to najwyżej go wywalę. A co sądzicie o gumowych elementach rozpraszających montowanych za głośnikami http://img467.imageshack.us/my.php?i...09703my9lm.jpg

                  Skomentuj


                    #10
                    Taki element nie zmieni rezonansu drzwi.

                    Skomentuj


                      #11
                      a nie możesz podjechać do warsztatu

                      tam gdzie robili te drzwi i niech poprawiają je ?

                      przecież zapłaciłeś za tą robote

                      Skomentuj


                        #12
                        Byłem tam już i poprawiali ale mówią, że nic wiecej się nie da zrobić, że jest zrobione dobrze i tak musi być.
                        Może nie wszyscy zwracają uwagę na te podbarwienia dźwięku i jak jest włączony subwoofer to i ja mniej słyszę te dodatki przy muzyce rozrywkowej, ale słucham oprócz tego jazzu akustycznego i klasyki. A wtedy to najbardziej mnie drażni.

                        Skomentuj


                          #13
                          KAPRINT, jesteś pewien, że ów rezonans pochodzi z drzwi, a nie z innego miejsca? W tym momencie walka z drzwiami może oznaczać zrywanie części mat, wzmocnienie blach np. płaskownikami z alu i ponowne klejenie mat :???:

                          Skomentuj


                            #14
                            Niestety tak, dosyć dokładnie obsłuchałem wewnątrz i na zewnątrz z wyłączonym subem i z włączonym raz lewym i prawym kanałem. Dotykałem drzwi i ustaliłem, że to podbarwienie emituje prawdopodobnie zewnętrzna płaszczyzna drzwi. Nie jest to brzęczenie jak już wcześniej pisałem tylko nowe dźwięki dodane do sygnału. Te same utwory słuchane na monitorach i dosyć neutralnym pozostałym sprzęcie w domu, brzmią zupełnie inaczej, w paśmie ok. 100 - 250 Hz.

                            Skomentuj


                              #15
                              Zamieszczone przez KAPRINT
                              w paśmie ok. 100 - 250 Hz
                              w tej okolicy sa podbarwienia?
                              no to moze narazie naklej kolejna warstwe mat na te blachy? zwiekszenie masy spowoduje obnizenie rezonansu...

                              Skomentuj


                                #16
                                Jaki rodzaj mat nakleić jak wcześniej pisałem, nie chce już za bardzo obciążać drzwi.? Twarde i ciężkie obniżą rezonans i usztywnią powierzchnie blach ale boje się, że będą się odklejać przy wysokich temperaturach. Z kolei przy miękkich będzie jakaś poprawa ale czy nie pojawią się niższe rezonanse w okolicy np 80-120 Hz, które mogą być równie uciążliwe.

                                Skomentuj


                                  #17
                                  o odklejanie ja bym sie nie martwil - one same z siebie pekaja :lol:
                                  przyklej 2 maty twarde na probe - moze pomoze cos

                                  Skomentuj


                                    #18
                                    Ja bym nakleił na przemian - miękką i polimerową Twardych mat App, lub Bolla, już nigdy nie kupię. Mają bardzo słaby klej i naprawdę łatwo pękają, pod wpływem zimna kurczą się i nie układają się dobrze na nierównych powierzchniach. Dużo lepsze będą te z warstą niby-aluminium, ale i tak z tych tanich mat najlepszym wyborem będzie polimer.

                                    Skomentuj


                                      #19
                                      UKA, a co sadzisz o matach z warstwą włókniny?

                                      Skomentuj


                                        #20
                                        Masz na mysli maty z filcem? Jeśli tak, to z wiadomych względów nie nadają się na drzwi, w których płynie woda. Pozatym zauważyłem, że są one chyba na polimerze. W każdym razie kleją się dobrze i są elastyczne. Jeśli masz na myśli jakąś inną włókninę, to nie miałem jeszcze do czynienia z takimi matami.

                                        Skomentuj

                                        Czaruję...
                                        X