Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głośnik do subwoofera za max 200zł

Collapse
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  #41
  Woofer, midbas, kickbas zwał jak zwał, żaden niskiego basu nie przenosi.

  Skomentuj


   #42
   wszyscymacie racje to mi sie cos uroilo... mialem na mysli hs nawet nie zwrocilem uwagi na to ze na aukcji sa wofery :/. Nie bic prosze :P

   Skomentuj


    #43
    Dla mnie najtrudniej jest rozróżnić: Woofer z midbas'em, Bo kickbass to już nie jest tak trudno.
    Ale zaczynamy odchodzić od tematu. Ktoś słyszał EQ DB12 - bo każdy milczy jak o tym piszę.

    Skomentuj


     #44
     mam db 10, jest rewelka glosnik, czaje sie na dbxi 10 :mrgreen: earthquake wedlug mnie to poziom JL, sa tansze a na moje nie ustepuja JL

     Skomentuj


      #45
      Kolega zakupił tego Magnata, więc tą kwestię można zakończyć.
      Mnie zainteresował, proponowany wcześniej Hertz HV200. I tu jest małe "ale" ponieważ ten głośnik http://www.allegro.pl/item526966637_hertz_hv_200.html jest inny z wyglądu niż katalogowy http://www.hertzaudiovideo.com/Doc/pdf_hv200.pdf Membrana z nieprasowanego papieru a ten na allegro jest gładki bez napisów na stożku i wokół zawieszenia. Ktoś to może wyjaśnić? Jeszce tylko zapytam o obudowę, według parametrów WinIsd obliczył BR 62L :!: lub closed 30L :!: to zleksza dużo za dużo. Jaką proponujecie?

      Skomentuj


       #46
       Może to być podróba, ina rewizja, albo po regeneracji. Zapytaj o źródło obecnego posiadacza tych hertzów, a co do obliczeń to nie zawsze wychodzą poprawnie, albo może coś pomyliłeś.

       Skomentuj


        #47
        Jeżeli chodzi o symulacje to nie dziwne że z takim Qts wychodzą tak duże litraże gdyż program dąży do liniowej charakterystyki. Realnie możesz przyjąć spokojnie połowę tych objętości, chodź osobiście nie wkładałabym tego głośnika w b-r.

        Skomentuj


         #48
         Też myślałem o zamkniętej 20-22L tym bardziej, że ma grać szybko i mocno kopać.
         Kurcze spotkałem się z podawaną mocą rms, sin, peak, max itd a Hertz wymyślił patent "continuous program" mam rozumieć, że to skuteczna?
         http://www.hertzaudiovideo.com/file/tec/tec_hv200.gif

         Skomentuj


          #49
          W nagłośnieniu estradowym jest taki podział: Moc nominalna Aes, Moc Program (2xAes - wg. niej należy dobierać końcówke mocy), Moc Peak Power (czyli 4-ro krotność nominalnej, zwana też szczytową którą głośnik jest w stanie wytrzymać w bardzo krótkim odcinku czasowym). Idąc tym tokiem rozumowania moc Program należało by podzielić jeszcze na dwa aby uzyskać nominalną, ale kto wie czy będzie to słuszne bo producenci CA podają moce właściwie jak im się podoba.

          Skomentuj


           #50
           Shiver chyba masz rację, np na tej stronie http://www.naw.com.pl/BC_DCM50_8Ohm-182.html moc "program" to 2xRMS czyli coś jakby muzyczna. A RMS to też nie skuteczna (podobno), czyli można mniemać że ten HV200 ma ok 60W skutecznej (SIN).

           ps: poprawcie mnie jeśli się mylę co do mocy

           Skomentuj


            #51
            Nie no moc nominalna to nominalna, tylko pozostaje kwestia wg. jakiej normy mierzona.

            Skomentuj

            Czaruję...
            X