jak w temacie mam dwa wzmaki/ jeden na glosniki w drzwiach drugi na suba wraz z kondziorem 1f, podlaczone oddzielnymi kablami kazdy wzmak, napiecie idzie razem, po zalozeniu nowego radia kupionego z drugiej reki mam problem mianowicie w glosnikach slysze kazdy przekaznik, alternator obroty, wycieraczki i wentylator, podlaczylem w drugiej kolejnosci glosniki prosto pod radio i problemu nie ma, ale ze mam glosniki z wectry c w aucie , one maja jakies 160 w wiec wolalbym miec je pod wzmakiem podpiete, pozatym nna starym radiu lg nic takiego sie nie dzialo
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
w glosnikach przez wzmaka z radia pioneer avic-hd3 piszczy buczy swiszczy
Collapse
X
-
Zamieszczone przez 85marcinos Zobacz postapo zalozeniu nowego radia kupionego z drugiej reki mam problem
Skomentuj
-
albo prowadzenie masy. I nawet masa z anteny może stworzyć pętlę.
Ja popworadziłem do każdego urządzenia zasilającego (radio, wzmacniacz) oddzielny kabel z akumulatora i odłaczyłem masę z kabla antenowego (tylko sygnałowy kabel wchodzi ro radia), bo inaczej problemy występowały nadal.
TEraz masz pare propozycji co może być nie tak, do roboty :)
Skomentuj
-
Przypuszczam, że zarówno źródło, jak i wzmacniacz nie pochodzą od tego samego producenta.
Zakładając, że po odłączeniu kabli sygnałowych zakłócenia milkną, to można przypuszczać iż jak już było wspomniane wcześniej istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że przyczyną niedomagań mogą być "pętle mas".
Możliwe, że problem da się wyeliminować stosując tzw. izolator (separator) masy np. jeden z takich (na pewno istnieją lepsze):
http://www.sinuslive.pl/product_info...oducts_id=1586
http://www.sinuslive.pl/product_info...oducts_id=1585
Proponuję podjechać gdzieś, gdzie to mają od ręki i podłączyć na próbę, aby przed zakupem sprawdzić czy to rozwiązanie zda egzamin.
Skomentuj
-
Zamiast wstawiać fajans który degraduje dźwięk prościej jest zasilić wszystkie komponenty z tego samego punktu . To są podstawy niby oczywiste a jednak..
Większość radyjek jest uwalana przez samych właścicieli gdy podpinają przewody RCA do pracującego wzmacniacza i robią zwarcie pinem RCA do masy . Dzieje się tak prawie zawsze gdy wzmacniacz posiada minus(masę) podpiętą poprzez karoserię
Skomentuj
-
Zamieszczone przez lklukasz Zobacz postaUżywałes tego urządzenia?
Czy tylko tak gadasz, zeby gadać?
I co ma za znaczenie, ze oba produktu sa od innego producenta?
Wyraźnie napisał iż z poprzednim źródłem było OK, a zakłócenia pojawiły się po zmianie radia więc można założyć, że po stronie zasilania jest spokój.
Zatem najbardziej prawdopodobne są inne możliwości, albo "zapętlone masy", albo uszkodzone radyjko, albo jeszcze coś innego (ale na razie mniejsza o to).
Nie twierdzę, że to co proponuję na pewno rozwiąże problem bo jest to tylko jedna (nie jedyna) z hipotez, bardzo prawdopodobna i wyjątkowo prosta do zweryfikowania nawet dla osoby nie obeznanej z elektroniką, bo przekładanie wtyków cinch nie jest chyba czynnością nadzwyczajnie skomplikowaną.
Jak napisałem wcześniej wystarczy odłączyć kable sygnałowe od wzmacniacza, włączyć sprzęt i posłuchać czy nadal występują zakłócenia.
Jeśli okaże się, że zakłócenia ustąpiły to próba z separatorem masy (najlepiej bez dokonywania zakupu).
Jeśli jest OK to trzeba poszukać porządnego separatora, bo te które zaproponowałem są tanie i na pewno jakością dźwięku nie powalają. Dostępne są zarówno układy jak wyżej pasywne (zwykle nazywane transformatorami) jak i aktywne (można użyć gotowca, zrobić na opampie lub dedykowanej kostce).
Jeśli to nie pomoże można będzie weryfikować kolejne hipotezy.
Z miksowaniem urządzeń różnych producentów (tych co kolwiek się szanujących) różnie bywa zależnie od tego w jaki sposób u danego producenta separuje się masę sygnałową pomiędzy źródłem a wzmacniaczem oraz masy zasilania w samym wzmacniaczu. Przykładowo podłączenie staruszka Sony XM5540 z radyjkiem którego wyjście liniowe nie ma galwanicznego połączenia za masą zasilania spowodowałoby zapewne wyciągnięcie błędnego wniosku o uszkodzeniu ww. wzmacniacza.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez piotrsy Zobacz postaWyraźnie napisał iż z poprzednim źródłem było OK, a zakłócenia pojawiły się po zmianie radia więc można założyć, że po stronie zasilania jest spokój.
Zatem najbardziej prawdopodobne są inne możliwości, albo "zapętlone masy", albo uszkodzone radyjko, albo jeszcze coś innego (ale na razie mniejsza o to).
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz postadlatego napisalem o tych bezpiecznikach - na 99% sa spalone!
- - - - - aktualizacja - - - - -
Zamieszczone przez dan124 Zobacz postaDrogi piotrsy czy sprawdzałeś jak to co proponujesz kastruje dźwięk?
Tak w ogóle tego typu ustrojstwa stosuje się w sprzęcie profesjonalnym (nie tylko) i to raczej dość powszechnie. Jest tego trochę w ofercie Monacora, a niektóre podobno nawet hajendowe (wg. producenta).
Gdyby takie urządzenie miało rozwiązać mój problem to dla siebie zrobiłbym układ aktywny na opampach - prosty, tani i bez kastracji.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez piotrsy Zobacz postaTak w ogóle tego typu ustrojstwa stosuje się w sprzęcie profesjonalnym (nie tylko) i to raczej dość powszechnie. Jest tego trochę w ofercie Monacora, a niektóre podobno nawet hajendowe (wg. producenta).Juz mi sie nie chce...
Skomentuj
-
Witam was, sory że się wtracam w temat ale potrzebuje pomocy odnośnie skrzyni aktywnej która niedawno zakupilem. Mianowicie posiadam tylko dwa pokretla i w żaden sposób nie potrafię nią sterować, gdy muzyka jest sciszona bas oraz cichy dzwiek się wydobywa. :/ do kazdej piosenki i poziomu glosnosci musiałbym iść do bagażnika i bawić się pokretlem. jestem zielony w tym więc proszę o wyrozumialosc. Z góry dziękuję.
Skomentuj
Skomentuj