Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bass w sedanie

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bass w sedanie

    Nagle mnie naszła taka niepewność ....
    Jeżeli w sedanie zrobie sobie subwoofer w bagażniku to czy kanapa i tylna półka nie będa tłumić bassu i sprawiać że będzie on mało słyszalny w kabinie samochodu ???
    W samochodzie jest podłokietnik z otworem na bagażnik, myślałem nawet zeby w tym miejscu zrobic wyprowadzenie bass reflexu w subwooferze ale wtedy byl by on dokladnie na przeciwko glosnika, no chyba zeby zrobic kolanko i puscic go w bok w obudowie. W tej chwili sa jeszcze na tylnej polce glosniki ktore beda wymontowane jak tylko zrobie subwoofer, otwory po glosnikach beda zamaskowane wtkladzina obiciowa. Tak sie zastanawiam czy moze nie lepiej wymontowac glosniki ale zostawic maskownice. Wtedy w pólce będą 2 otwory 16cm przez ktore bedzie mogl sie przedostawac bass z bagaznika. No chyba ze ta wykladzina obiciowa nie bedzie za bardzo tlumic bassu.

    Co o tym myslicie ???

    #2
    jaki to głośnik?

    [ Dodano: 2007-03-16, 23:01 ]
    i na czym miałby plumkać ?

    Skomentuj


      #3
      Głosnik to:
      Rockwood DYA1040-68 10" z aluminiową membraną 250Watt 4Ohm
      Parametry:
      Frequenzgang 30 - 4500 Hz, Schalldruck 92dB, Schwingspule 50mm. Thiele Small Para.: Fres.-30Hz, Om-2,35, Qe-0,49, Qts-0,406, Mns-65gr, Cms-0,416, Vas-67 ltr, Rdc-3,5Ohm, Le-1mH, Xmax-8mm-(+)(-) 4mm, Lochkreissausschnitt 236mm, Einbautiefe 110mm.

      Wzmacniacz:
      Magnat Rock 6000

      Skomentuj


        #4
        ja mam sedana, i mam subcia na Ravelandzie AXX1010 i powiem ci że jeśli masz kladzioną kanapę to bassu jest w zupelnosci wystarczająco.. gorzej jeśli msz odzielnie bagażnik tłumiony, który jest odzielnony od reszty.. nie siedzeniami lecz jakaś konkretniejszą ścianką.. wtedy moze go brakować..

        a myślałeś aby zrobić suba np na dwóch głośnikach w tym miejscu co otwiera się podłokietnik.. ??

        niekiedy takei rozwiązania można spotkać..

        Skomentuj


          #5
          W sumie bagaznik od kabiny jest oddzielony jedynie kanapą, która opiera się o metalowy stelaż (kratownica czy coś w tym stylu) a całoś od strony bagażnika zasłonieta jest jakiegoś rodzaju dyktą plastikopochodną.
          Z założenia subwoofer ma się opierac tylem obudowy o ta kanape, glosnikiem skierowany ma byc do tyłu pojazdu, bass reflex wyprowadzony pod glosnikiem.
          Jeżeli mam błędne założenia prosze je skorygowac.

          Skomentuj


            #6
            hej,ja mam sedana i mam suba w bagazniku,a siedzenia nie sa skladane i dodatkowo jest scianka metalowa i w niczym to nie przeszkadza jest git.A suba mam w skrzyni zamknietej.pozdro

            Skomentuj


              #7
              No to jednym słowem będzie GIT !!! :mrgreen:

              Skomentuj

              Czaruję...
              X