Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wymiana końcówki mocy

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wymiana końcówki mocy

    Ostatnio zaświtał mi pomysł budowy Uniampa (albo zakupu gotowego ponieważ moja wiedza na tą chwilę nie pozwala mi na samodzielną budowę :roll: ). Kombinowałem nad tym, co zrobić z obudową, jakoś nie podobają mi się te 'samoróbki z jednym pokrętłem na środku', wole styl klasycznych wzmacniaczy z rozbudowanymi panelami. Na alledrogo można spokojnie kupić jakiś fajny wzmacniacz w bardzo dobrym stanie wizualnym ale z upaloną końcówką mocy. Ceny średnio 30-70zł w zależności od modelu. Do tego dostajemy cały moduł przedwzmacniacza i w większości przypadków sprawny transformator, plus inne bzdety jak radiator :razz: Żeby nie przedłużać, chciałbym właśnie kupić taki uszkodzony wzmacniacz i wsadzić do niego zamiast oryginalnej końcówki np. Uniampa przy czym zachować funkcjonalność przedniego panelu (selektor, regulacja tonów itd.)

    1. Czy da się tak zrobić ? (pewnie tak :smile: )
    2. Czy jest to trudna operacja ?
    3. Czy model wzmacniacza (a więc różnorodność przedwzmacniaczy) ma tutaj kluczowe
    znaczenie ?
    4. Jakieś dodatkowe uwagi :smile: ?

    Z góry dziękuję za pomoc :smile:

    #2
    1. da się
    2. w zależności od stopnia skomplikowania wzmacniacza do którego się będzie wstawiać Uniampa i od umiejętności tego co to robi.
    3. ma znaczenie jakiej mocy i jakie napięcia wtórne będzie miało trafo. Co do przedwzmacniacza to kluczowe jest szczególnie to czy czasem nie znajduje się on na jednej płycie z końcówką mocy której się chcemy pozbyć, a często chyba tak jest.
    4. jeśli Twoja wiedza jest nikła to raczej się za to nie bierz, tylko zleć komuś

    Skomentuj


      #3
      Jesli zmontowanie uniampa to dla Ciebie trudnosc to przerobka calego wzmacniacza to bedzie porywanie sie z motyka na ksiezyc wiec sobie daruj.

      Skomentuj


        #4
        Przedwszystkim to już bardziej zaadaptowanie starej obudowy, albo kapitalny przeszczep, trzeba uwzględnić wiele szczegółów, czasem łatwiej kupić uniwersalną metalową obudowę i efekt będzie lepszy, a nie koniecznie o wiele drozej.

        Skomentuj


          #5
          No więc tak, przemyślałem to i zdałem sobie sprawę, że rzeczywiście wykorzystanie tego przedwzmacniacza to nie jest zadanie dla mnie. Ale mam kolejny pomysł :razz: Gdyby tak wybebeszyć wszystko z tego wzmacniacza oprócz przełączników i potków z panelu przedniego i do nich (nie koniecznie do wszystkich ale np. do przycisków selektora, potencjometrów głośności, tonów, balansu) podłączyć zrobiony z jakiegoś projektu selektor i regulator barwy ? Na stronie Irka są takie projekty i tam pewnie nie będzie problemu z podłączeniem do UniAMPa, dobrze myślę ?

          bbe, wolałbym jednak taki "klasyczny" klocek od tych robionych, nie chodzi tu o samo wykonanie a po prostu takie bardziej mi się podobają :smile:

          Skomentuj


            #6
            Niby wydaje się, że to takie łatwe - złożyć wzmacniacz i przedwzmacniacz z dostępnych kitów. Problem pojawia z zasilaniem bo wtedy nie trudno o pętlę masy i dodatkowe brumy. Pamiętaj, że im mniej dodatków, tym większa pewność, że wzmacniacz będzie działał bez zakłóceń.

            Skomentuj


              #7
              Za dorobienie preouta do zwyklego ampli zapłacisz pewnie z 50zł a uniampa możesz schować do szuflady (wtedy wiatraczek :mrgreen: )

              Skomentuj


                #8
                No można wiele rzeczy zrobić z gotową budą , zależy od wyobraźni:)

                Skomentuj


                  #9
                  Na moim www jest dedykowany do uniampa selektor i barwa z opisem podlaczenia i prowadzenia zasilania tak zeby wszystko dzialalo jak nalezy.
                  Bedzie tez dedykowana obudowa.

                  Skomentuj

                  Czaruję...
                  X