Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wzmacniacz mcz do JIG-a

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #21
    Zamieszczone przez irek Zobacz posta
    Plus cewka na wyjsciu zeby zabezpieczyc sie przed obciazeniami pojemnosciowymi. Klopot w tym ze chyba rozne serie roznie sie zachowywaly.
    Tam jest kompensacja OMC więc wszystko możliwe. Ja zasilałem tym niskotonowce więc cewki nie wkładałem :)

    Skomentuj


      #22
      Czołem,

      no i zrobiłem TDA2050 w pająku. Dla mnie rewelacja, żadnego przydźwięku, szum z GDWT po przyłożeniu do niego ucha ledwo słyszalny i mniejszy niż z Technics-a SU810. Aplikacja z noty, brak jakichkolwiek dodatkowych elementów, zasilanie z zasilacza wtyczkowego od wkrętarki. Na oscyloskopie brak oznak jakiejkolwiek niestabilności. Jedyne nad czym muszę popracować, jeśli w ogóle uda się coś z tym zrobić, to totalnie niesymetrycznie obcinanie przy przesterowaniu. Zauważyłem też na oscyloskopie oznaki spadku wzmocnienia od strony niskich częstotliwości, napewno w okolicach 20 Hz. Myślę, że zwiększenie pojemności na wyjściu do 2200 uF lub nawet więcej powinno poprawić sytuację. W wolnej chwili, w ramach mojego hobby, zdejmę charakterystykę.
      Podsumowując i bazując na moich obserwacjach oraz niewielkiej wiedzy teoretycznej (z praktyką jest zdecydowanie lepiej) powiem, że jak na wydatek niecałych 10 PLN efekty więcej niż zachęcające.

      Pozdrawiam,
      Jacek Zieliński

      Skomentuj


        #23
        Czołem,

        jako, że dziś niedziela, była chwila wolnego czasu. Podpiołem TDA do komputera, na wyjście rezystor 5,6 Ohm, wyjściowy kondensator 4700 uF i Steps pokazał taki przebieg:

        http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f295fcf0c.html

        Myślę, że nie ma biedy. 1,5 dB spadku od strony niskich częstotliwości to niezły wynik jak na kość za 3,50 PLN - oczywiście jeśli Arta nie kłamie. Trochę gorzej wygląda sprawa ze zniekształceniami:

        http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9e314c743.html

        Proszę o informację, czy taki poziom THD dyskryminuje ten układ w zastosowaniach do amatorskich pomiarów? A może można z tym jakoś powalczyć? Tak jak pisałem, aplikacja 100% katalog.

        Pozdrawiam,
        Jacek Zieliński

        Skomentuj


          #24
          nie wysterowales przypadkiem za bardzo tej kostki? na jakiej karcie robisz pomiary?

          Skomentuj


            #25
            Czołem,

            raczej nie, sinus na tej rezystancji to ok. 3V p-p, co daje niecałe 2W (dobrze liczę???), rezystor o mocy 5W letni, napradę nieciekawie robi się przy 8V p-p, rezystor parzy Przy mniejszej mocy nie ma drastycznej poprawy.
            Tak jak pisałem, po podłączeniu CD i zestawu gra całkiem fajnie. Jedyna zmiana w stosunku do noty katalogowej, to 4,7 uF na wejściu i 4700 uF na wyjściu.
            Niedawno kupiłem kartę SB Live 24, ponieważ zintegrowna z płytą w blaszaku to jakieś nieporozumienie. Na tej karcie jest OK, jedyne co mnie zastanawia, to odwrócenie fazy sygnału wyjściowego. Szukam przyczyny.

            Pozdrawiam,
            Jacek Zieliński

            ---------- Post dodany o 14:59 ---------- Poprzedni post o 14:34 ----------

            Czołem,

            co prawda mój wątek odnośnie karty jest piętro wyżej/niżej, ale tam koledzy walczą jak lwy, więc odnośnie mojej karty napiszę tu. Pasmo Steps pokazuje tak:

            http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bbbbc8599.html ,

            natomiast zniekształcenia tak:

            http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fd4d1032c.html.

            Pozdrawiam,
            Jacek Zieliński

            Skomentuj

            Czaruję...
            X