Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Diody prostownicze

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Diody prostownicze

    Mam dwa rodzaje diod prostowniczych. Jedne mają pasek czerwony a drugie szary. Domyślam się że różnica jest w napięciu przebicia. Może wiecie jakie jest dla jednego i drugiego typu?

    #2
    Szkoda, że nie podałeś typu tych diod (a przynajmniej rodzaju obudowy i liczby tych pasków).

    Skomentuj


      #3
      No pasek jest jeden. Obudowa taki walec mały. No taka zwykła dioda prostownicza.

      Skomentuj


        #4
        To co ty masz to sa prawdopodobnie diody DIORY tzn zakłądu unitra BYP 630 ale moge sie mylić.kolory pasków oznaczają parametry tych diód.

        Skomentuj


          #5
          Zazwyczaj diody maja napiecie przebicia wieksze niż 100V wiec tyle napewno powinny wytrzymać.

          dioda 1N4001 ma nap przebicia 50V

          Skomentuj


            #6
            Sądząc po Twoim opisie, to są diody BYP 401-xxx, czyli odpowiednik 1N400x. Jeśli mogę wierzyć swojej pamięci, kolor szary to 50V, a czerwony to 100V. Niestety nie mam teraz możliwości potwierdzenia tego. Pamiętaj, że maksymalny prąd tych diod to zaledwie 1 A.

            Skomentuj


              #7
              dokładnie tak jak mówi junan, pod warunkiem, że średnica obudowy to 3,6mm a długość 7,6mm. jeśli wymiary są inne, to mamy do czynienia z innymi diodami.

              Skomentuj


                #8
                Tak to raczej napewno są te diody. 1A spokojnie wystarczy bo to ma zasilać przedwzmacniacz i regulacje barwy. W przyszłości może jeszcze jakieś efekty gitarowe.

                Skomentuj

                Czaruję...
                X