Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przedwzmacniacz RIAA na lampach PCL86

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przedwzmacniacz RIAA na lampach PCL86

    Mam możliwość kupienia przedwzmacniacza DIY (nieskończony - brak obudowy) na lampach PCL86.
    Opis wzmacniacza:
    "amatorsko wykonany i dobrze działający przedwzmacniacz stereo z charakterystyką korekcji RIAA do gramofonów z wkładką MM , wykonany na lampach PCl86. Przedwzmacniacz bez obudowy i elementów konstrukcji mechanicznej. Skład kompletu. Kompletna i sprawna płytka przedwzmacniacza Riaa z elementami i lampami PCL86. Płytka zasilacza anodowego +300V. Płytka zasilacza żarzenia lamp z stabilizatorem prądu 300mA. Transformator moc ok 50W 220/ 250V-125mA,28V-0,4A. Do tej konstrukcji jest dokumentacja połaczeń i schematy wg.których został wykonany ten przedwzmacniacz. Wykonany na tych lampach przedwzmacniacz i działa dobrze nie wprowadza żadnych zakłóceń. Można ten przedwzmacniacz zamontować wewnątrz wzmacniacza mocy ,jak i zamontować w ciekawej obudowie. Płytka z przedwzmacniaczem i zasilaczem wykonana techniką druku (ręcznie rysowana), elementy korekcji na płytce uniwersalnej. Płytka zasilania żarzenia na płytce uniwersalnej. Trafo nawijane amatorsko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa(ma wyłamanay jeden narożnik karkasu,co nie ma wpływu na parametry i użytkowanie trafa). Ogólne wymiary: Płytki przedwzmacniacza 13/8cm./wys.z elementami 5,6cm.a z lampami 13cm.rozstaw lamp 6,3cm.rozstaw otworów montażowych 11,8/6,8cm.fi.3,5. Płytki zasilacza anodowego 8,7/5,1cm/wys.3,5cm.rozstaw otw. montaz.8/4,5cm.fi.3mm. Płytki żarzenia 6,7/2,3cm./wys.4cm. Transformatora obrysowe 8,5/7cm/wys.8cm."
    Opis, opisem, ale zadałem kilka pytań sprzedawcy, poniżej pytania i odpowiedzi:
    1- na czym wzorowano przedwzmacniacz?
    Ad.1- na niemieckiej konstrukcji, znalazłem schemat w necie. Pismo Elektor. Płytka adoptowana z EDW 01-2005.
    2- lampy parowane?
    Ad. 2- nie, ale napięcia na anodach różnią się rzędu 2V.
    3- stopnie pracy lamp wyregulowane?
    Ad. 3- nie, ale wartości elementów oporniki zgodne z schematem. Elektrolity w rzedu wilekości pojemności. zasilanie też zgodne.

    I tutaj moje pytanie: jak zapatrujecie się na taka konstrukcję?
    Ma to prawo dobrze zagrać? Nie mam możliwości odsłuchu przed kupnem...

    Last edited by Adaźko; 20.02.2014, 09:49. Powód: Dodanie schematu
    Moje DIY: https://www.youtube.com/channel/UCCgOEVfSUxOunNi8tEJ-2dQ/videos?view_as=subscriber

    #2
    Zamieszczone przez Adaźko Zobacz posta
    Ma to prawo dobrze zagrać? Nie mam możliwości odsłuchu przed kupnem...
    A znasz 6 cyfr ktore wygraja w lotto?? :)

    Ktos sie za cos zabral ale nie wiedzial jak skonczyc i pewnie nie wiedzial po co mu to wiec spzerdaje kupe zlomu, pzerparszam wypasiony audiofilski preamp lampowy. Dla mnie to warte jest tyle co same podzespoly a ze mnie taki preamp nie interesuje to nawet mniej. Wiec nie oczekuj po okazji ze rozwiaze twoje problemy z jakoscia odsluchu. Chesz to kup nie chcesz to nie kupuj i tak kupujesz kota w worku.

    Skomentuj


      #3
      Ostatnio przeglądałem sobie właśnie projekty preampów lampowych do gramofonu i głównym motywem przewodnim było stosowanie nisko szumowych triod E88CC, pentody niet w takim zastosowaniu.
      Nie na temat...
      Generalnie, jak już irek kot w worku, chociaż pewnie jeśli nie jest jakoś totalnie skopany, a nie miałeś wcześniej nic innego, to z braku punktu odniesienia będziesz zadowolony. Miałem to samo przy poskładaniu pierwszej lampy, Na początku zachwyt jak to pięknie gra, a potem jak posłuchałem u znajomego lampy z prawdziwego zdarzenia, to swoją schowałem i wróciłem do Uniampa. Ale to taka dygresja

      http://skarabo.net/sid-21-prea-riaa.htm
      http://www.audionote.co.uk/articles/...o_mod_01.shtml

      Skomentuj

      Czaruję...