Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Standby

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Standby

    Witam
    Kiedys na forum byl uklad dextera do automatycznego wlaczania wzmacniacza po padaniu sygnalu:



    Mecze sie nad plytka do tego ukladu, ale pamietam ze jak kiedys prezentowano ten uklad to w komentarzach byly poprawki co do niego. Nie pamietam czy dotyczyly one samych wartosci elementow czy tez schematu. Chcialbym uwzglednic je w schemacie plytki. Jezeli ktos pamieta/wie co trzeba zmienic to prosze o odpowiedz. A moze ktos ma juz zaprojektowana plytke do tego ukladu? To juz w ogole bylo by super :)

    Moja wersja plytki jest narazie prowizoryczna, trzeba jeszcze troche to poprawic, upchnac. Narazie przekaznik jest jakis przypadkowy. Finalnie bedzie pod RM 94P-12. Nie wiem jakiej grubosci powinny byc sciezki. Ja ustwailem na 0.8128 Czy przy takiej grubosci uda sie zrobic plytke metoda papieru kredowego? Czy odleglosci miedzy sciezkami nie sa zamale?


    #2
    Jak sie postarasz powinienes sie wyrobic.

    Skomentuj


      #3
      robiłem juz ten układzik i działa świetnie. płytkę zaprojektowałem ołówkiem na kartce, zaś ścieżki rysowałem tradycyjnie pisakiem. tutaj ścieżki mogą być cieniutkie, a odległosci między nimi takie aby można było wygodnie lutować. jedyną poprawką jaką wprowadziłem było inne miejsce podłączenia stereowania przekaźnikiem. w oryginale prąd podawany na cewke przekażnika był za mały aby przekaźnik zadziałał (próbowałem wiele przekaźników). u mnie przekaźnik pracuje wpięty pomiędzy kolektor tranzystora t1 a Vcc.

      Skomentuj


        #4
        Wy nie sluzy do zalaczania przekaznika tylko do sterowania nozki mute/stby ukladu TDA. Jesli chcesz sterowac przekaznik to slusznie go wstawiles w kolektor T1. Ze zmian to mozna wstawic kondensator jakies 22uF szeregowow z rezystorem R4. Oraz zwiekszyc R3 do 20k-47k, ewentualnie R1 zmniejszyc do 220k. Zwiekszy sie czulosc. Pamietaj ze kondensator C3 koniecznie musi byc tantalowy. Zeby uzyskac duze czasy ladowany jest niewiwlkim pradem uplywu z nozki ukladu wiec musi byc to dobrej jakosci kondensator.
        Pozdro
        Dexter

        Skomentuj


          #5
          Z tym przekaznikiem to u mnie na plytce jest dobrze czy zle? Dla wyjasnienia tam obok u mnie na schemacie PCB jest jeszcze jeden BC337 zeby mogl wlaczac wieksza ilosc diod, moze sie przyda do jakiegos podswietlenia, czy cos :)

          Skomentuj


            #6
            teraz powinno byc dobrze. od siebie dodam tylko ze P1 powinien być potencjometrem precyzyjnym wieloobrotowym dla łatwiejszegio ustawiania czułości ukałdu. ja niestey mam zwykły i z ustawieniem czułości bawiłem sie dłuuugo. gdy juz ustalisz położenie potka zalej go jakimś klejem lub lakierem aby drgania suba go nie przestawiły.

            Skomentuj


              #7
              R13 jest zbedny jesli napiecie zasilania jest takie samo jak napiecie przekaznika. Polaczenia potencjometru R14 z nozka 6 ukladu scalonego nie powinno byc !! Domyslam sie ze Eagle sam Ci je zrobil. Jesli sa klopoty z ustawieniem czulosci wystarczy zmieniac stosunek dzielnika R5,R6 zeby trafic w najbardziej optymalny zakres regulacji potencjometrem. Wiadomo kazy ma inny sprzet i czasami trzeba cos zmienic.
              Pozdro
              Dexter

              Skomentuj


                #8
                Poprawilem troche plytke. R13 narazie zostawilem, poprawilem blad z potenjometrem R14, dodalem miejsce na kondensator w szeregu z R4. Plytka bedzie jeszcze poprawiona w programie graficznym. Musze dopasowac piny pod przekaznik relpola, bo ten ze schematu to jakis przypadkowy jest. Na widoku w eagle sciezki wygladaja ladnie, ale nie wiem jak to bedzie na plytce. Dalej mam watpliwosci co do grubosci i odstepow miedzy sciezkami. niedlugo postaram sie przygotowac wersje do druku, jednak narazie prosze o ewentualne opinie na temat plytki. Moze jeszcze cos poprawic?

                Skomentuj

                Czaruję...
                X