Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Equalizer APO + Peace, GUI for Equalizer APO.

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Equalizer APO + Peace, GUI for Equalizer APO.

    Witam,
    zapytam czy ktoś z Was kiedyś używał i może się podzielić spostrzeżeniami? Sam korzystam od dłuższego czasu i nie mam z kim wymienić doświadczeń i opinii. Jeżeli ktoś tego nie zna, to można się zaznajomić. Jest to equalizer dla systemu Windows. Działa na cały system obsługi dźwięku w Windows, więc mamy korekcję dla wszystkich źródeł w systemie od dźwięków systemowych przez przeglądarkę po odtwarzacz muzyki. Dla każdego wyjścia dźwięku można przypisać inne ustawienia equalizera. Polecam, chociażby do przetestowania. Służę pomocą w razie pytań o konfigurację i obsługę. U mnie działa pod Windows 8.1.

    Linki:

    Sterowniki:
    http://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

    GUI do konfiguracji:
    http://sourceforge.net/projects/peac...apo-extension/

    Jak to wygląda:
    Last edited by karmer; 12.05.2015, 17:04.

    #2
    Miałem zainstalowane ale średnio mi się podobało

    Skomentuj


      #3
      Jakieś konkrety mógłbyś napisać? Co kulało? Jakość dźwięku, obsługa, zasobożerność? Program ne powala grafiką. Bez wspomnianego GUI konfiguracja jest rzeczywiście bardzo toporna bo wszystko wpisuje się w pliku tekstowym i przypomina to bardziej konfigurowanie linuxa i wymaga konkretnej pracy. Ale ciekawa jest funkcja współpracy z REW (Room Equalizer Wizzard).

      Skomentuj


        #4
        No co ty? Equalizer? Chcesz "audiofilufff" namawiac do uzywania eq? :)

        Jak juz jestesmy w temacie DSP to kiedys furrore robily autokorektory pomieszczen. Wykonywaly pomiar i korygowaly charakterystyke w domenie czestotliwosciowej/ amplitudowej i czasowej. Niestety jakos nie przyjely sie na rynku. Chyba za drogo no i linearyzacja miala miejsce w punkcie ustawienia mikrofonu pomiarowego w innym punkcie odsluchu moglo byc gorzej niz bez korekcji. Jednak audiofile wola "korygowac" kablami itd..

        Skomentuj


          #5
          Do foobara jest fajna wtyczka do krekcji pomieszczenia
          http://www.foobar2000.org/components/view/foo_room_eq
          http://mathaudio.com/room-eq.htm
          http://mathaudio.com/room-eq-faq.htm

          Skomentuj


            #6
            Zamieszczone przez irek Zobacz posta
            No co ty? Equalizer? Chcesz "audiofilufff" namawiac do uzywania eq? :)
            Tak sobie pomyślałem, że nie bardzo z takim tematem wyskakiwać bo za chwilę zostałbym zjechany :-) Ale pomijając już ten fakt, moje osobiste preferencje skłaniają mnie ku takim rozwiązaniom (eq i wspomniane przez Ciebie DSP). "Wypłaszczenie" charakterystyki dobrze dla mnie brzmi i po prostu tak lubię (nawet jeżeli jest wykonywane dla konkretnego ustawienia mikrofonu). I tak jak spędzam czas przed komputerem bądź na słuchaniu muzyki to zawsze siedzę w tym samym miejscu (biurko, kanapa) :-)

            Zamieszczone przez Echo1 Zobacz posta
            Do foobara jest fajna wtyczka do korekcji pomieszczenia
            Korzystam od wielu lat z foobara ale brakowało mi equalizera do reszty systemu: youtube, odtwarzacz filmów stąd wspomniane APO. Jak napisałem w pierwszym poście APO EQ ma możliwość zassania equalizera z REW-a. Robiłem pomiary REW-em ale nie generowałem z niego ustawień equalizera. Zrobiłem to manualnie. Wykonywałem pomiar po każdej korekcie equalizera.

            Niestety "wypłaszczanie" charakterystyki ma poważną wadę. Akurat dla mnie mi ona nie przeszkadza jednak dla innych może być dyskwalifikująca. Tragiczna wręcz sprawność zestawu audio. Zastosowanie tak głębokiej korekcji widzę jedynie przy aktywnych zestawach.

            Skomentuj


              #7
              Zamieszczone przez karmer Zobacz posta
              Zastosowanie tak głębokiej korekcji widzę jedynie przy aktywnych zestawach.
              To akurat nie ma znaczenia. Zawsze jak DSP wykryje dziure to wyrownujac ja podbije sygnal a ten latwo przesteruje wzmacniacz a moze nawet uszkodzic kolumny.
              W zakresie basu w zaawansowanych ukladach wybierasz dolna czestotliwosc graniczna do ktorej uklad ma dazyc, mozna tez wybrac dobroc. Oczywiscie zawsze mozna wpisac magiczne 20hz tylko ze w praktyce "roztrzepie" sie tylko glosnik. Dlatego wszystko trzeba robic z glowa. Z tego co pamietam DSP TacT korygowalo tylko do 2khz. Powyzej jest juz tylko echo pomieszczenia samo pomieszczenie nie wplywa na charakterystyke bezposrednia.

              Skomentuj


                #8
                Co prawda jestem jeszcze amatorem, niewiele słyszałem, a jeszcze mniej wiem, ale chciałbym wtrącić swoje 2 grosze :P

                Rozumiem, że zamiast wprowadzać korekty w equalizerze powinno się poprawić swój zestaw, zmienić wzmacniacz i kolumny na lepsze i nagrania zostawić takimi, jakie je nagrano w studiach. Wszystko pięknie i ładnie, ale muzyki słuchamy w naszych domach, salonach, sypialniach, samochodach... Rzadko kto ma do dyspozycji wygłuszony pokój na wzór studyjnych sal. Ponadto często zmiana stylu muzyki skutkowałaby koniecznością zmiany sprzętu na inny, bo ten, który świetnie grał przy klasykach niekoniecznie sprawuje się dobrze przy rocku... Na koniec dochodzą osobiste preferencje każdego z nas. Tak samo nie można powiedzieć, że ten mustang jest idealnym autem, bo ma 500km, V8 Hemi i tylny napęd, bo ktoś na przykład ma 6 osobową rodzinę i dla niego idealny jest minivan, a ktoś inny ma swoją firmę i często coś musi zapakować i przewieźć, stąd też ma forda transita czy coś w tym stylu... A tamta Pani ma Fiata 500, bo jest piękny i słodki a w dodatku zmieści się w każdą lukę w miejskiej dżungli... Tak samo Wy możecie przynieść swoje zacne zestawy i dać je posłuchać mojej Mamie i pewnie o 70% z nich powie, że są beznadziejne, bo Ona nie uznaje żadnego pasma dźwiękowego do około 300Hz:blink:

                Każdy człowiek jest inny i są gusta i guściki o których się nie dyskutuje. Jeden lubi wyraźną średnicę a drugiemu nie dogodzisz, dopóki od basu coś z półki nie spadnie... Ja mam żenujący sprzęt i ratuję się tym, co mogę, czyli equalizerem. Jednak także nie popieram ustawiania suwaków w skrajne pozycje. Kiedy przesłuchuję gotowe ustawienia korektora od sterownika karty w komputerze lub odtwarzaczu muzyki - zawsze jak dla mnie te gotowe ustawienia zbyt intensywnie wpływają na dźwięk. Dlatego zawsze robię własne ustawienia, które względem ułożenia środkowego paska niewiele wchodzą w górę (zawsze staram się przyciszyć jakieś tony, które mnie wkurzają z uwagi na przesterowania, których łatwo dokonać przesuwając suwaki ku górze, o czym wspomniał Irek).

                Proponuję wejść w zakładkę "Settings" i zmienić sobie "Maximum dB" na np 10. Suwaki staną się mniej czułe i będzie można precyzyjniej sobie wszystko regulować. Obcinanie jakiegokolwiek pasma o 30dB to stanowcza przesada, no chyba, że mowa o subwooferze. :P

                Pozdro

                Skomentuj

                Czaruję...
                X