Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dac na wm8805 - warto?

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dac na wm8805 - warto?

    tak dodam jeszcze na wstępie, żeby była jasność - mam świadomość tego, że nie będzie to sprzęt najwyższych lotów, będzie co najwyżej średni - ale myślę, że na porządny sprzęt przyjdzie jeszcze u mnie czas, szczególnie po ogarnięciu finansowym. na porządny sprzęt mnie najzwyczajniej w świecie nie stać...

    nad takim czymś się teraz zastanawiam, cena nie jest wysoka, a z tego co widzę to wm8805 nie ma złych opinii...

    http://www.ebay.com/itm/WM8805-AD195...UAAOSweW5VPHuX

    ktoś podpowie, czy warto się w to pchać? wysyłkę ze stanów mam akurat za darmo, stąd pomysł szukania na amerykańskim ebayu(choć widzę, że to akurat z hong kongu) - chyba że ma ktoś inne pomysły, co do takiej ceny(powiedzmy, że 40usd, może max 50) z diy daców(bo z gotowymi pewnie ciężko) dałoby się tam kupić?

    http://www.ebay.com/itm/new-SMSL-San...1%26rkt%3D1%26 może to? widzę, że smsl i sanskrit też gdzieś się pojawią w polecanym sprzęcie...
    Last edited by siewcu; 14.09.2016, 19:59.

    #2
    Przede wszystkim WM8805 to nie DAC, tylko odbiornik SPDIF/TOSLINK, którzy przetwarza sygnał audio na I2S.
    Pierwszy DAC jest na kości AD1955, która w mojej ocenie ma rozlazły bas. Drugi jest na WM8740, o tym akurat wiele nie powiem.
    Asustor AS-5002T z MPD + konwerter USB .3lite + DAC PCM1704 by olog + autorskie PRE z PVC + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

    Skomentuj


      #3
      hm, to tego to nie wiedziałem... dzięki za uświadomienie :) szukam czegoś w miarę budżetowo, stąd takie pomysły - może nie są w 100% trafione, ale tańsze niż to co się pojawia na forum..

      Skomentuj


        #4
        Czasami warto użyć wyszukiwarki :)
        Z tanimi wynalazkami od chińczyków przeważnie są problemy
        Sporo opisów takich problemów jest na audiostereo.pl
        Nie łudź się za kilkadziesiąt USD z wysyłką kupisz coś przyzwoitego

        Skomentuj


          #5
          To pierwsze może być ciekawą bazą do eksperymentów, większość elementów THT, więc łatwo można je podmienić i przetestować inne (np zgodne z datasheet, bo zdarza się, że czasem wartości chociażby rezystorów są za bardzo "ujednolicone").

          Nie wiadomo na ile dobrze jest zaprojektowana ta płytka, ale jeśli nie pojawi się od razu jakiś mocny brum czy szum, to na sam początek może być ok, zresztą i tańsze DACi ludzie przerabiali http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/LAMP...ampizator.html (nie koniecznie dołożenie tylu kondów ma sens, ale przeróbki stopnia wyjściowego, czy wręcz dołożenie własnego już tak).
          Last edited by ampli; 15.09.2016, 15:39.

          Skomentuj

          Czaruję...
          X