Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasialanie Mostka TDA Integra 300

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zasialanie Mostka TDA Integra 300

    Witam ! Pisałem juz wczesniej jednak jakiś genialny moderator musiał mi usunąc posta bez powodu :/. Pytanie odnosiło sie zasilania Modułu integra 300 ze stronki http://www.carton.glt.pl/ . Napisali oni ze moduł ten mozna zasilać TRAFEM 2 x 18VAC do 2 x 26VACo mocy co najmniej 200VA. Jednak pytam sie was jako doświadczonych konstruktorów jakie trafo powinno sie uzyć by wycisnąc wszystko z tego mostka TDA. Dziekuje z góry za odpowiedzi, za nie skasowanie posta bez podania przyczyny, za wyrozumiałość - jestem nowy na forum i nieznam sie na elektronice. Dziekuje, Pozdriawiam.

    #2
    ten madry moderator pewnie dlatego skasowal Twoj temat bo znajdowal sie w niewlasciwym dziale to raz.
    Gosc na carton doradzil Ci chyba prawda??

    Skomentuj


      #3
      trafo 2x26V 200W(choć w praktyce można dać troszke większe napięcie)będzie optymalnym rozwiązaniem może być nawet mniej niż 200W <-poszukaj na forum było otym i o napięciach dla TDA7294 też.A tak wogule to bardzo"zgrabnie"wygląda ten układ,tylko jakaś uboga aplikacja tego TDA, na twoim miejscu sprubował bym sam zrobić sobie taki wzmak przecież to dosłownie kilka elementów,a wyszło by cie to taniej o kilkadziesiąt zł i do tego satysfakcja.
      POZDRO

      Skomentuj


        #4
        mostek na tda był niedawno w EdW...

        Skomentuj


          #5
          Kurde skoro tak sie tu reklamuje uklady Carton audio to dlaczego ja mam sie nie zareklamowac. Moze mnie moderator nie wywali.
          Moj mostek na TDA ma wszystko razem z filtrem basowym i autowlaczeniem. Mozna filtr wylaczyc i bedzie pelnopasmowy uklad.
          Calosc uruchomiona kosztuje 120zl a dla zdolnych mam same plytki.
          Załączone pliki

          Skomentuj


            #6
            irek do czego są te(o ille się nie myle)rezystory dużej mocy z prawej strony?

            Skomentuj


              #7
              To sztuczne obciazenie dla wejscia wysokopoziomowego. A jest ich az cztery bo to wejscie roznicowe i nie ma znaczenia czy sie podlaczy plus do plusa czy odwrotnie nie bedzie zadnego zwarcia tylko faza sygnalu bedzie odwrotna.
              Wejscie dziala rowniez bez tych rezystorow ale znaczaco zmniejszaja one brum i inne sprawy jak wzmak glowny jest wylaczony i kable stanowia pewnego rodzaju antene zbierajaca brumy.

              Skomentuj


                #8
                rozumiem czyli tak jak w fabrycznym sprzęcie, gdyby ktoś chciał sterować tym z wyjścia innego wzmaka-zawsze denerwuje mnie to wejście bo to trohe bez sensu wzmacniać sygnał tylko po to żeby go zaraz stłumic-ale to tylko moje zdanie

                Skomentuj


                  #9
                  Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Na innym forum przeczytałem ze do mostka TDA dobrze było by zastosować TRAFO 2x26 300w, a nawet 400w :o. Co o Tym sądzicie? Czy trafo http://mkpt.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/1177 nadawało by sie? A moze lepiej http://mkpt.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/1225 Róznicy w cenie kolosalnej nie ma a zalezy mi zeby Trafo było juz poządne. I jeszcze jedno jak zrobić układ tzw "SOFT STARTU" ?

                  Skomentuj


                    #10
                    ten słabszy wystarczy ja mam 200va i też starcza nawet się ciepłe nie robi co do soft startu to wątpie żeby on był potrzebny przy tym trafie chyba że kupisz gówniane indele tam już 200va wywala bezpiecziki

                    Skomentuj


                      #11
                      Tu tarafa sa tansze: http://www.toroidy.pl.

                      Skomentuj


                        #12
                        Re: Zasialanie Mostka TDA Integra 300

                        Zamieszczone przez Adi_Adi
                        Pisałem juz wczesniej jednak jakiś genialny moderator musiał mi usunąc posta bez powodu :/
                        genialny moderator zawsze będzie usuwał posty typu: jakie zasilanie do tda?
                        takich postów jest już tu cała chmara. wszystko już o tym zostało powiedziane, wystarczy poczytać, a nie od razu pisać.

                        Skomentuj

                        Czaruję...
                        X