Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

TPA 3118 szum przy stereo. Jak to rozwiązać?

Collapse
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

TPA 3118 szum przy stereo. Jak to rozwiązać?

Cześć, czy ktoś ma do polecenia dobry jakościowo wzmacniacz PCB o mocy 60 W RMS w klasie D zasilany 24V z funkcją MUTE, który nie szumi i jest dostępny do zakupu w PL? Testowałem teraz to https://allegro.pl/.../tpa3118-wzmacniacz-mocy-audio-60w...
    Gra ok, ale strasznie piszczy. Chyba gain jest za wysoki i nie wiem jak się tego pozbyć. Próbowaliśmy już chyba wszystkiego.
    Ewentualnie czy ktoś podjąłby się zaprojektowania takiego wzmacniacza? Mono, albo stereo z dostępnych do zakupu na naszym rynku komponentów?

Jak zasilasz więcej niż jedną taką płytkę z jednego zasilacza to musisz je zsynchronizować za pomocą pinu SYNC. Niestety ten sygnał nie jest wyprowadzony na płytce więc trzeba przylutować kabelek. Bez tego będzie słychać takie dziwne świdrujące szumy.

Skomentuj

Dzięki, ale to niestety wymaga zbyt dużej ingerencji w płytkę, zmiana rezystorów itd. Nie ma na to innego sposobu?

Skomentuj

Niektórzy twierdzą, że stosując dobrze odfiltrowane, stabilne zasilanie również uzyskuje się dobre rezultaty - ja tego nie próbowałem, bo miałem do dyspozycji tylko kiepski zasilacz. Ale nawet na nim po zastosowaniu opisanej wcześniej modyfikacji jest w głośnikach cisza.

Skomentuj

Czaruję...
        X