• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

2drogi z wykorzystaniem 8" woofera?

Tysiak w głośnikach przy założeniu że będą to dwie drogi, bo zwrotka zamknie się w 200-250zł. Na 3drogi będzie ciut mniejszy budżet, bo zwrota wyjdzie droższa.

Jak aplikowałeś te monacory 135C ?
 
Połączenie było z XT25 (w wykonaniu peeressa),podział ok 3,2kHz. Ten monacor naprawde jest wart uwagi :). Nie pamietam dokłądnie wielkosći obudowy, chyba 10 lub 12L ale robił niezła zadyme :)
 
Taka ogólna uwaga (nie znaczy że w każdej sytuacji jest przymusowo) jeśli 2 drogi na 8" to kopułka najlepiej w waveguide,

---------- Post dodany o 22:15 ---------- Poprzedni post o 22:11 ----------

jeżeli 165C to będzie to samo ale więcej to może być hit
Jest gotowy projekt na tym głośniku o nazwie Optima. Ale cena nadal z trudem zmieści się w 1000. Głośnik kosztuje ponad 300 zł.
8" Usher jest w cenie 180 złotych.
 
Powrót
Góra