Wsadziłem SB23 do budy po Daytonie. Do przerobienia jest oczywiście zwrotnica. Na ten moment mogę powiedzieć że bas z SB 23 jest inny ( nie ciągnie się tak jak z Daytona ), ale to nic dziwnego.
Co prawda SB23 nie schodzi tak nisko w 42 litrach jak Dayton, ale dla mnie to plus bo mam za małe pomieszczenie i bas z Daytona dobrze był słyszalny w łazience.

Opóźnienie grupowe już wygląda dużo lepiej.
Budka 42 litry netto to wg mnie minimum ( do tego dodałbym jeszcze objętość zajmowaną przez głośnik zwrotnice, poroso oraz tunel b-r ) to dałoby jakieś 45 litrów.
Podobną objętość podaje producent w karcie katalogowej.
Box recommendations :
Sealed box : 38L - 75L (Less damped - Damped)
Reflex box : 42L @ 28Hz - 58L @ 30Hz (Damped – Less damped)
Plusy SB23 w stosunku do Daytona
- wyższa efektywność zestawu 3D (można osiągnąć prawie 90dB - z Daytonem mnie się udało ok 84/85 dB )
- większa powierzchnia
- mniejsza masa membrany
Minusy SB23
- mniej atrakcyjny wygląd
- brak korektora fazy
- większa średnica (wymaga szerszej kolumny) przynajmniej 240 mm Daytona da się wsadzić w 230 mm szerokości
- mniejsza moc (SB 23 - 60 W Dayton 80 W)
narazie tyle ...