• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Czy głośniki nie będą się wygłuszać??

Rejestracja
Maj 21, 2005
Postów
4
Reakcji
0
Lokalizacja
Pułtusk
Witam!Posiadam subwoofer pasywny Tosnil 200
Chciałbym wstawić w tylną płytę wzmacniacz 100wat,taki jak ten
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51082807
lub
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51522056
W środku sub'a siedzą 2 głośniki Tonsil GDN 20/80 8ohm (80wat).Chciałbym podłaczyć je równolegle,aby uzyskać impedencję 4 ohm.Głośniik są zamontowane po środku w jednej płycie.membranami do siebie czy podłaczenie równoległe będzie w tym przypadku poprawne??czy będą sie może wygłuszać wzajemnie???
Pozdrawiam!
 
poczytaj artykuły na stronie głownej tego serwisu!

wiadome jest, iż w przypadku tandemu, o jakim mówisz jeden głośnik musi pchać, a drugi ciągnąć, więc połączenie równoległe jest poprwne, z tym że jeden z głośników musi być podłączony nie plus do plusa, a minus do minusa, tylko plus do minusa a minus do plusa...

mam nadzieję że wytłumaczyłem dobrze, jesli źle bardzo byłbym wdzięczny gdy ktoś mnie poprawi, bo ja jeszcze się z tandemem w moim życiu nie spotkałem ;)
 
Tasior, skorobulka, pisze, że głośniki są zamontowane membranami do siebie to muszą byc połączone w przeciwfazie, bo w takim połaczeniu bedą grały w jednej fazie i nie będą sie znosiły nawzajem. Gdyby głośniki były zamontowane np obok siebie lub jeden za drugim w takim samym połozeniu tj membrana pierwszego jest skierowana na magnes drugiego to wtedy głosniki podłaczamy normalnie +do + i - do -
 
poszlem na logike,bo przeciez jesli jeden sie cofa a drugi pcha to gdzie tu cisnienie :) (miedzy membranami)
 
w takim ustawieniu oba głosniki grają jako jeden, wszystko zalezy od tego jak są głosniki ustwione.

przyjrzyj sie temu i pomysl co by było gdybys podłaczył głosniki w jednej fazie
 

Załączniki

  • clipboard-4.jpg
    clipboard-4.jpg
    4.4 KB · Wyświetleń: 0
  • clipboard-2.jpg
    clipboard-2.jpg
    7.3 KB · Wyświetleń: 0
Dzięki Wielkie

Dzięki Wielkie

Faktycznie to przecież logiczne.Dzięki za wszelkie info.To narazie pierwsze forum na którym potraktowno mnie poważnie.Pozdrawiam!
 
Powrót
Góra