• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Dobór głośnika do subwoofera

Rejestracja
Maj 3, 2016
Postów
9
Reakcji
0
Lokalizacja
Poznań
Witam , zamierzam zbudować subwoofer. Jednak problem polega na tym ,że nie wiem jaki głośnik wybrać. Subwoofer będzie uzupełnieniem zestawu stereo. Kwota jaką chcę przeznaczyć na głośnik to max 150zł. Pokój , w którym będzie znajdował się subwoofer ma około 12m2. Od głośnika oczekuję jak najlepszego brzmienia w tej kwocie oraz szybkiego basu i niskiego zejscia jak to tylko możliwe. Proszę o rady.
 
Wzmacniaczem na mostku TDA7294 Irka , albo jakimś gotowcem.Na wzmacniacz chcę przeznaczyć ok 150zł. Na chwilę obecną nic lepszego mi nie przychodzi do głowy.
 
Dopiero będę zaczynać. Na chwilę obecną muszę się zorientować co i jak, będzie to moja pierwsza konstrukcja.
 
Wzmacniaczem na mostku TDA7294 Irka , albo jakimś gotowcem.Na wzmacniacz chcę przeznaczyć ok 150zł.

Masz jakieś "przydasie" które możesz wykorzystać do tego mostka na TDA ?
Obawiam się że 150 zł to raczej nie starczy na wzmacniacz.


Jak chcesz tanio to szukaj jakiejś używki .
Możesz również wziąć pod uwagę ofertę subwooferów z STX-a.
Jak chcesz sam robić to postaw na jakość.
Inaczej nie ma to sensu.
Mały przykład:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3187359&highlight=

Tanio nie wyszło.
 
Ostatnia edycja:
Połowę części potrzebnych do zrobienia wzmacniacza mam. Chociaż może lepiej by było gdybym kupił wzmacniacz wyjęty z jakiegoś subwoofera?
 
Jeśli masz trafo to jak czujesz się na siłach to zrób sam .
Ale zacznij od głośnika bo mostek TDA nie może zasilać głośnika 4 ohm.
 
Problem w tym ,że trafa nie mam na stanie. Co do głośnika to nie wiem jaki wybrać? Stx,tonsil,visaton. Na ostatniego raczej mi budżet nie starczy.
 
glosnikow ktore podchodza pod mostek tda jest niewiele
jak juz sie jakis znajdzie to pojawia sie pytanie czy to ma sens?

jak nie masz gratow pod wzmacniacz to kupowanie czesci od zera wyjdzie nie malo...
jak ma byc tanio to lepiej kupic gotowy subwoofer np stxa - 400zl i masz gotowca
jak sie okaze ze masz graty na wzmacniacz i wydasz na niego np 50zl to juz ma to sens ;)

mam GDN 30/120/1 ktory idealnie by tu pasowal (tomekk twierdzi ze tda to dla niego za malo) ale ciagle czeka na druga czesc filmiku :(
 
roman do 12m2 sub??? :p

wazne ze miesci sie w kosztach i nadaje sie pod mostek tda ;)

a sa i tacy maniacy co estradowe suby wsadzaja w pokoiki 8-10m2
 
A może mostek zastąpić monilitycznym układem tda? Troche mało ma mocy (70W) ale może w takim małym pokoju byłby wystarczający? W dodatku łatwiej dopasować do niego głośnik.
 
Powrót
Góra