• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

GDN-18-140-15-AWX czy GDN-15/40/5

z fizycznego punktu widzenia, (rozpraszanie, znieksztalcenia, po prostu wiernosc przekazu, masa membrany, dlugosc cewki itd..) powinno sie ciac tak nisko jak tylko to mozliwe....

iedealnym przypadkiem bylo by cos malego np 1" i do tego wooferek 10" ;p czyli pasowalo by cos 1" co moze ciagnac od ok 500Hz ... ;p ...no ale nie zawsze da sie zrobic to co sie chce heh

jestem za tym żeby kopułki nie katować niskim cięciem wtedy w grę wchodzi średnica midwoofera
tnie się ją tak nisko jak tylko na to pozwalaja jej mozliwosci ;p
 
Ale przecież wiele osób skarży się na dolegliwości niskiego podziału, nienaturalność średnicy itp...
 
Jednym po prostu to pasuje innym nie. Kwestia gustu, tak jak jednym metalowe kopulki pasuja a innym nie.
 
czytałem w opiniach było porównanie dwóch kolumn o różnych midwooferach ale z tym samym seasem na górze (tym o którym mowa)
i była opinia, że wyżej cięty seas gra "lżej"
 
krzysiek191022, dziś znalazłem tą fakturę o którą prosiłeś... Za części do zwrotek, terminale i br zapłaciłem z wysyłką 207zł;)
 
witam, nie bede zakladal specjalnie dla jednego pytania nowego tematu. powiedzcie jak sie ma ten stx awx do peerlessa hds 180exc ?? i na basie i na srednicy...??
 
Witam!

lklukasz napisał:
a co kupiłeś?
AWX-y ;-)

lklukasz napisał:
bo jeśli awx-y to w stx-e ich nie było
Bo nie brałem z STX-a, niebawem jak założe temat w dziale "Własne konstrukcje" opiszę wszystko.

lklukasz napisał:
a chyba nie o ten ci chodziło
Tak, masz rację. Ale już mnie w tym temacie poprawiono.

csbiczek napisał:
krzysiek191022, dziś znalazłem tą fakturę o którą prosiłeś... Za części do zwrotek, terminale i br zapłaciłem z wysyłką 207zł;)
Dzięki wielkie , teraz mam dylemat czy kupić gotowce w STX-ie , wyjdą mnie 244zł, czy brać z Polinka.

Pozdrawiam,
Krzysiek191022.
 
koledzy no nie wierze że nikt z was nie słyszał obu tych głośniczków... powiedzcie jak ma się peerless hds180exc do tego stx awx 18 ?? wiadomo ze na pewno płacimy u peerlessa za firmę wiec można sadzić ze są to głośniki w podobnej klasie jakościowej, a nawet z wypowiedzi można sadzić ze peerless jest gorszy gdyż nie słyszałem jeszcze osoby która by objechała stx, za to z peerlessem się to zdarzało... chciałbym by ktoś wypowiedział się dokładniej - nie tylko który lepszy ale tez gdzie i czym się to objawia

kiedyś ten peerless był tak lubiany na tym forum, potem powoli go objeżdżano aż przeszli ludzie na seasa itd a na dzień dzisiejszy nikt nie wspomina i nie pamięta o hds a przecież wycofany ze sprzedaży nie został... :D
 
Nie słyszałem tego stxa ale wg mnie HDS jest bardzo dobry i mi się osobiście podoba. Za nie długo będę mial możliwość porównania wysokotonówki awx z xt25.
 
Powrót
Góra